ایرنا/ مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری ملکشاهی گفت: امسال ۲۵ تن سقز به ارزش ۳۵ میلیارد ریال از درختان بنه این شهرستان برداشت شده است.
عبدالنور جعفری روز شنبه با بیان اینکه برداشت سقز از جنگل ها نیازمند مجوز و رعایت مقررات خاصی است، اظهار داشت: کار برداشت سقز در این شهرستان بر عهده هشت تعاونی متشکل از ۹۰۰ خانوار است.
وی افزود: امسال ۲۰۰ کارگر بومی زیرنظر کارشناسان منابع طبیعی مشغول برداشت سقز هستند که تاکنون ۲۵ تن شیره سقز به ارزش ۳۵ میلیارد ریال برداشت و به خارج از استان ارسال شده است.
مدیر منابع طبیعی ملکشاهی با اشاره به اهمیت درختان بنه به لحاظ زیست محیطی و ارزش اقتصادی تاکید کرد: احیا و کاشت درختان بنه یکی از برنامه های منابع طبیعی است که با مشارکت مردم در سطح جنگل های این شهرستان در دست اقدام است.
جعفری با بیان اینکه برداشت سقز یکی از ظرفیت های مناسب این شهرستان در حوزه تولید است، یادآور شد: می توان با ارائه مشوق به سرمایه گذاران بخش خصوصی صنایع مرتبط فراوری این محصول با ارزش را در شهرستان فراهم کرد.
بیش از ۱۱۴ هزار هکتار از عرصه منابع طبیعی ملکشاهی را جنگل تشکیل داده است.
شهرستان ۲۵ هزار نفری ملکشاهی در ۳۵ کیلومتری جنوب ایلام قرار دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a