ایرنا/مدیرکل ثبت احوال استان زنجان شمار واجدان شرایط دریافت کارت هوشمند ملی در این استان را ۸۳۸ هزارو ۵۵۶ نفر ذکرکرد و گفت: از این تعداد ۶۷۳ هزارو ۱۶۷ نفر کارت خود را دریافت کرده اند.
سیدعلی شفیعی افزود: طی پنج ماهه امسال ۲۷ هزار و ۴۴۸ فقره کارت هوشمند ملی در استان صادر شد که این میزان تا پایان سال گذشته ۱۵۲هزار و ۷۹۵ فقره بود.
وی تعداد ایستگاه‌های کاری فعال کارت هوشمند ملی در این استان را ۵۱ ایستگاه ذکر کرد و یادآور شد: این تعداد شامل ۱۲ اداره، ۲ نمایندگی، ۱۱ پست، ۱۸ دفتر پیشخوان و هشت ایستگاه سیار است.
کارت هوشمند ملی یا کارت ملی نوعی کارت دیجیتالی است که توسط سازمان ثبت احوال کشور به عنوان مرجع امور هویتی کشور، صادر می شود، این کارت‌ها جایگزین کارت‌های ملی شده‌اند که با اتصال به یک کارتخوان، می‌توان به اطلاعات درون آن دسترسی پیدا کرد.
با پیاده‌سازی طرح کارت هوشمند ملی، این امکان فراهم می‌شود که خدمات به روشی ساده، سریع و با کیفیت بالاتر به مردم ارائه شوند. این موضوع می‌تواند موجب بهبود سطح کیفی زندگی مردم و بالا بردن سطح رضایت مردم از دولت شود. اطلاعات درون کارت هوشمند ملی به‌صورت رمزنگاری شده نگهداری می‌شوند که خود کارت از دسترسی‌های غیرمجاز به آن جلوگیری می‌کند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd