ایسنا/ هاجر پاکدین در گفت و گویی با اشاره به اینکه در گذشته گرایش به تریاک در مردم استان بیشتر بوده است، اضافه کرد: در حال حاضر نیز مصرف تریاک در استان بالا است اما گرایش به مواد مخدر صنعتی نیز رو به افزایش است و به طور قطع آسیب های مواد مخدر صنعتی بیشتر از سنتی است و اعصاب و روان افراد را دچار اختلال می کند.
وی با بیان اینکه افرادی که به مراکز ترک اعتیاد مراجعه کرده اند، در رده سنی 30 تا 40 سال هستند، اظهار کرد: افرادی از مراکز ترک اعتیاد خدمات دریافت می کنند که بیش از 18 سال سن داشته باشند و بیشترین مراجعه کننده نیز در رده سنی 30 تا 40 سال است.
پاکدین عنوان کرد: در سه ماه نخست سال جاری در مراکز درمانی و بازتوانی اعتیاد که درمان سرپایی است، بیش از هفت هزار نفر از خدمات این مراکز استفاده کرده اند.
به گفته وی در مراکز کاهش آسیب که متعلق به بیمارانی است که تمایلی به ترک اعتیاد ندارند 380 نفر در مراکز خدمات در یافت کرده اند و 343 نفر از تیم های سیار خدمات بهداشتی ودرمانی را دریافت کرده اند.
معاون توسعه و پیشگیری اداره کل بهزیستی خراسان شمالی افزود: مراکز سرپناه و شبانه اداره کل بهزیستی نیز چهار مرکز است که در سه ماه نخست 158 نفر از خدمات این مرکز استفاده کرده اند.
به گفته وی 16 مرکز خدمات درمانی اقامتی در استان وجود دارد که دو مرکز مختص بانوان است و در سه ماه نخست هزار و 72 نفر از این مراکز خدمات دریافت کرده اند.
پاکدین بیان کرد: مرکز ماده 16 که براساس حکم قضائی پذیرش انجام می شود، از سال 96 تاکنون 9 هزار و 59 پذیرش شدند.
به گفته وی اگر شرایط اجتماعی و اقتصادی برای معتادانی که ترک کرده اند، آماده نباشد به طور قطع بازگشت آنان به مراکز زیاد است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today
آخرین خبر خراسان شمالی در سروش :
http://sapp.ir/Bojnord.online
آخرین خبر خراسان شمالی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158597120C5179130f45