مهر/ علی یحیایی در گفتگویی ضمن بیان اینکه گرفتار شدن دو نفر در ارتفاعات شاهوار به نیروهای امداد و نجات هلال احمر گزارش شد، ابراز داشت: در این حادثه دو کوهنورد یک زن و مرد در منطقه حضور داشتند که کوهنورد مرد از ارتفاع سه متری سقوط و دچار مصدومیت از زانو می‌شود.
وی ضمن بیان اینکه بعد از رسیدن نیروهای هلال احمر بلافاصله عملیات امداد و نجات بر روی مصدوم انجام شد، افزود: بعد از تثبیت مصدوم بلافاصله توسط بالگرد به مراکز درمانی شاهرود برای سیر مداوا انتقال یافت که حال عمومی آن‌ها مطلوب گزارش می‌شود.
معاون امداد و نجات هلال احمر استان سمنان بابیان اینکه کوهنوردان حتماً می‌بایست قبل از حضور در ارتفاعات حتماً سفر خود را هیئت کوهنوردی و هلال احمر شهرستان اطلاع دهند، ابراز داشت: این موارد کمک می‌کند تا در صورت بروز حادثه بلافاصله نیروهای امدادی بتوانند با ردیابی مسیر، خود را به آن‌ها برسانند.
وی اضافه کرد: وجود راهنمای محلی می‌تواند در این گونه موارد بسیار کمک کند که انتظار می‌رود کوهنوردان حتماً شرایط آب و هوایی و موارد ایمنی را لحاظ کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c