فارس/مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: در ر استای حمایت از تولید داخل 50 پرونده احتکار در استان زنجان تشکیل شده است.
مرتضی ممیزی اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که از سال گذشته مورد توجه دستگاه‌های نظارتی به ویژه تعزیرات قرار دارد، بحث مقابله با احتکار است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان با اشاره به اینکه به استناد ماده 4 قانون تعزیرات حکومتی و ماده 60 قانون نظام صنفی احتکار، نگهداری یا اختفای کالا به صورت عمده تخلف محسوب شده و مراجع ذیربط با متخلفان در این حوزه برخورد می‌کنند، افزود: احتکار در واقع به معنای نگهداری طعام به انتظار گران شدن آن است.
وی با اشاره به اینکه امسال 50 پرونده احتکار به تعزیرات حکومتی ارجاع شد، تصریح کرد: از این تعداد 43 پرونده مربوط به زنجان و هفت پرونده مربوط به ابهر است.
وی با بیان اینکه انبارهای احتکار کشف شده در زنجان مربوط به برنج، خرما، لاستیک، لوازم خانگی و ... بوده است، افزود: با توجه به اهمیت موضوع پرونده‌های مربوط به احتکار در اسرع وقت و خارج از نوبت رسیدگی شده است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان با اشاره به اینکه بیشترین آمار احتکار مربوط به برنج با بیش از 74 تن و حبوبات با بیش از 15 هزار و 800 کیلوگرم بوده است، اضافه کرد: همچنین امسال 20 هزار و 800 کیلوگرم خرما نیز در استان کشف شده است.
وی با اشاره به اینکه بیشترین کالاهای کشف شده نیز مربوط به برنج بوده است، افزود: امسال محتکران به پرداخت 15 میلیارد ریال جزای نقدی در تعزیرات حکومتی استان محکوم شده‌اند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd