مهر/سرپرست اداره‌ کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: اعتبارات زیباسازی مدارس استان بوشهر تامین می‌شود.
غلامحسین حسینی عصر شنبه در نشست هم اندیشی و بررسی مشکلات مدارس شهرستان دشتستان (برازجان، بخش‌های مرکزی، ارم و بوشکان) در پژوهش سرای متقین برازجان با بیان اینکه سهم رشد تعداد مدارس غیر دولتی در دشتستان مناسب است، اظهار داشت: بر اساس آمار تنها ۹ درصد دانش آموزان در این مدارس تحصیل می‌کنند که باید این آمار افزایش یابد.
وی توزیع متوازن رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش نسبت به سایر رشته‌ها را از اقدامات جدی آموزش و پرورش در هدایت تحصیلی دانست و ادامه داد: دانش آموزان صاحب ایده و خلاقیت به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش هدایت شوند.
حسینی با بیان اینکه هنرستان‌ها باید به سمت تولید و بازار اشتغال حرکت کنند، یادآور شد: هنرستان باید با تدوین برنامه اصولی سعی در ایجاد شغل کنند تا دانش آموزان نسبت به آن علاقه مند شوند و این مدارس مورد توجه آنها قرار گیرد.
سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر، خلاقیت مدیران مدارس را گره گشای مشکلات مدرسه دانست و افزود: استفاده مطلوب از تجربیات مدیران خلاق و فضای الکترونیک می‌تواند به مدیران کمک مفیدی باشد.
وی از قول مساعد استاندار بوشهر در خصوص تأمین اعتبار لازم برای زیباسازی مدارس خبر داد و خاطرنشان کرد: شاداب سازی و رنگ آمیزی مدارس از مواردی بودند که قرار بر تخصیص اعتبار آن تا پایان هفته بوده است.
وی خطاب به مدیران مدارس گفت: با توجه به هزینه‌های هنگفت تجهیزات و سختی در تأمین آن، مدیران مدارس در نگهداری تجهیزات مدرسه ساعی باشند.
در آغاز این نشست مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان و همچنین نمایندگان مدیران مدارس این شهرستان در مورد مشکلات، کمبودها و مسائل آموزشی و پرورشی به تشریح ایده‌های خود پرداختند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22