باشگاه خبرنگاران/بندر تجاری دیلم با هدف ارتقاء ایمنی موتور لنج‌ها و محموله‌های بازرگانان این بندر، به شناور آتشخوار تجهیز شد. ​
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: از مزایای شناور آتشخوار چند منظوره که در بندر دیلم استقرار پیدا کرده می‌توان به قدرت ۶۵۰ اسب بخار، خروجی آب به میزان سه هزار لیتر بر دقیقه با قدرت پرتاب ۶۰ متر و یک جرثقیل ۵ تنی برای سرویس و نگهداری علائم کمک ناوبری از جمله بویه‌های دریایی اشاره کرد.
محمد قاسمی افزود: با استقرار شناور آتشخوار ایمنی اسکله‌ها ارتقا می‌یابد و در صورت بروز حوادث احتمالی مانند اتش سوزی، خطرات ناشی از آن به حداقل می‌رسد.
او ادامه داد: ایستگاه جستجو و نجات دریایی بندر دیلم نیز بیش از ۹۰ درصد پیشرفت دارد که انتظار می‌رود دهه فجر به بهره‌برداری برسد.
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر بیان کرد: این پایگاه شامل یک ساختمان برای استقرار نیروهای جستجو و نجات دریایی و نجات یافتگان از حوادث دریایی، یک پست اسکله شناور و یک شناور ناجی است.
اکنون ۶ فروند شناور آتشخوار در بندر‌های کنگان، دیر، دیلم، گناوه، نوار ساحلی تنگستان و جزیره خارگ وجود دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22