تسنیم/مدیرکل هواشناسی استان لرستان به پیش بینی وزش باد نسبتاً شدید در لرستان اشاره کرد و گفت: با توجه به جهت جریانات غربی بروز پدیده غبار به همراه کاهش دید افقی برای استان پیش بینی می‌شود.
بهروز مرادپور ظهر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان در رابطه با وضعیت آب و هوای استان لرستان طی ساعات و روزهای آینده اظهارداشت: از عصر امروز تا سه شنبه شب (دوازدهم شهریور) در استان شاهد وزش بادهای نسبتاً شدید تا شدید لحظه‌ای هستیم و به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب و با توجه به جهت جریانات غربی بروز پدیده غبار به همراه کاهش دید افقی پیش بینی می‌شود.
وی با بیان اینکه بیشینه سرعت وزش باد در روزهای مذکور بیش از 80 کیلومتر بر ساعت تخمین زده می‌شود افزود: درنقاط مختلف استان افزایش موقتی غبار پیش بینی می‌شود که سبب کاهش میدان دید افقی و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.
مدیرکل هواشناسی استان لرستان وضعیت آب و هوایی مذکور را مربوط به همه شهرستان‌های استان به ویژه نیمه غربی ( کوهدشت، رومشکان، پلدختر، نورآباد، خرم‌آباد، دوره چگنی) دانست و عنوان کرد: وزش باد شدید در سه شنبه شب پایان می‌یابد.
وی بیان کرد: با توجه به وضعیت پیش بینی شده به ارگان‌های مربوطه توصیه می‌شود برای کاهش خسارات احتمالی ناشی از وزش باد شدید به‌ ویژه شکستن سرشاخه‌های درختان و سقوط اجسام تمهیدات لازم را به کار بگیرند.
مرادپور گفت: به مردم توصیه می‌شود هنگام غبارآلود شدن هوا از تردد در فضای باز به ویژه کودکان و بیماران قلبی، تنفسی خودداری و در رانندگی و رعایت مقررات مربوطه احتیاط کنند.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today
آخرین خبر لرستان در سروش :
http://sapp.ir/Lorestan.Online
آخرین خبر لرستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157614080C3b49475ad9