آخرین خبر/ فرمانده انتظامی استان از انهدام باند کلاهبرداری خانوادگی که به بهانه راه اندازی شرکت تولید آب معدنی و پرداخت سود های کلان اقدام به 22 میلیارد کلاهبرداری کرده بودند خبر داد.
سردار عباسعلی محمدیان با اعلام این خبر گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده کلاهبرداری به پلیس آگاهی مبنی بر دریافت پول های کلان توسط اعضای یک خانواده برای راه اندازی شرکت آب معدنی و متواری شدن آنها، موضوع در دستورکار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی افزود: کارآگاهان در تحقیقات اولیه متوجه شدند فردی به همراه اعضای خانواده خود با ثبت یک شرکت آب معدنی به صورت کاغذی بدون اینکه شرکت راه اندازی شود و به بهانه سرمایه گذاری و پرداخت سود حاصل از فروش به مالباختگان مبالغ هنگفتی از آنها دریافت و قبل از سر رسید پرداخت سود متواری شده و دیگر جوابگوی آن ها نبوده است.
این مقام انتظامی ادامه داد: با توجه به حرفه ای بودن متهمان برای اینکه اصل پول سرمایه گذاران را نیز پرداخت نکنند بدون اینکه شرکتی ایجاد شود اعلام ورشکستگی کرده و پس از آن خود را از دید شکات و ماموران مخفی کرده اند.
سردار محمدیان گفت: کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی گسترده و با همکاری مالباختگان سردسته باند کلاهبرداران را به پلیس آگاهی دعوت و با توجه به صدور حکم جلب وی با انجام تحقیق، نامبرده به جرم خود مبنی بر 10 فقره کلاهبرداری به ارزش 22 میلیارد ریال با همکاری 2 پسر و یک دختر خود اعتراف کرد.
فرمانده انتظامی استان البرز تصریح کرد: در ادامه اعضای دیگر باند با توجه به دستگیر شدن پدرشان با حساسیت بیشتری رفتار می کردند اما کارآگاهان با هوشیاری و به کارگیری اقدامات پلیسی درنهایت مخفیگاه متهمان را در حوالی مهرشهر کرج شناسایی و پس از تعقیب و مراقبت و اطمینان از حضور همه آن ها در آنجا در یک عملیات غافلگیرانه هر 3 متهم را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.
وی خاطرنشان کرد: متهمان با روبرو شدن با مالباختگان و دیدن مستندات چاره ای جز اعتراف در پیش روی خود ندیده و به 10 فقره کلاهبرداری به ارزش 22 میلیارد ریال اقرار کرده و پس از اعزام به دادسرا و صدور قرار روانه زندان شدند.
سردار محمدیان در پایان خطاب به شهروندان گفت: افراد سودجو و کلاهبردار با چرب زبانی و دادن وعده سودهای کلان در کمین شما هستند و شهروندان باید بدون انجام تحقیق، از اعتماد و واگذاری سرمایه خود به این افراد خودداری کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af