آخرین خبر/ رئیس پلیس آگاهی استان از دستگیری کلاهبردار حرفه ای که با انتخاب طعمه های خود از سایت دیوار اقدام به 440 میلیون تومان کلاهبرداری از آنها کرده بود خبر داد.
سرهنگ محمد نادربیگی با اعلام این خبر گفت: در پی وقوع یک فقره کلاهبرداری از سایت دیوار و اعلام شکایت مالباخته به کلانتری 22 مهر شهرکرج، در تحقیقات اولیه از وی مشخص شد نامبرده مقداری طلا به ارزش 220 میلیون ریال در سایت دیوار آگهی کرده که شخصی که با او تماس گرفته و پس از مراجعه و تحویل طلاها با نشان دادن پیامکی اعلام می کند که پول را به حساب مالباخته واریز کرده است و وی بعد از اینکه طلاها را تحویل داده متوجه می شود که پیامک جعلی بوده و پولی به حسابش واریز نشده است.
وی افزود: پس از تشکیل پرونده با راهنمایی ماموران مالباخته مجدد مقداری طلا در سایت دیوار آگهی می کند و متهم دوباره با او تماس گرفته و با گذاشتن قرار قصد کلاهبرداری مجدد داشته که با حضور در محل قرار متوجه ماموران شده و اقدام به فرار می کند که با هوشیاری ماموران دستگیر و به کلانتری منتقل می شود.
این مقام انتظامی افزود: در ادامه با هماهنگی قضائی متهم برای ادامه تحقیقات و شناسایی مالباختگان احتمالی به پلیس آگاهی اعزام شده و با انجام تحقیقات و به کارگیری اقدامات پلیسی متهم به 9 فقره کلاهبرداری به ارزش 440 میلیون تومان اعتراف کرد.
سرهنگ نادربیگی در خصوص شیوه و شگرد متهم دستگیر شده گفت: متهم در سایت دیوار با کسانی که آگهی فروش طلا و سایر اشیاء قیمتی را درج کرده تماس گرفته و پس از معرفی خود با اسامی مختلف با خودروی گران قیمت سرقتی و پوشیدن لباس های مرتب به مالباختگان مراجعه کرده و خود را فروشنده طلا و جواهر معرفی می کرده که پس از خرید طلاها به قیمت بیشتر از بازار، بعد از تحویل طلاها با نشان دادن یک پیامک جعلی که مشخصات صاحب طلاها در آن درج شده بود بدون اینکه پولی به حساب آنها واریز شود طلاها را برداشته و از محل متواری می شد.
سرهنگ نادربیگی در پایان گفت: شهروندان در صورت معامله از طریق سایت های اینترنتی با رعایت تمام جوانب و اطمینان از پرداخت وجه اقلام را تحویل خریداران دهند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af