تسنیم/ مجید‌محمد غریبانی بعد از ظهر امروز در آیین رونمایی از وب سایت رسمی انجمن اهدای عضو ایرانیان شعبه اردبیل اظهار داشت: نخستین پیوند کلیه از بیمار مرگ مغزی در اردبیل انجام می‌شود که تحقق این مهم در سه ماه آینده مبنای کار است.
وی بیان کرد: در این زمینه با بهره‌گیری از ظرفیت پزشکان متخصص بومی فراهم‌سازی شرایط برداشت کلیه از بیمار مرگ مغزی انجام می‌شود که در این زمینه می‌توانیم به دستاوردهای خوبی دست یابیم و در کمک به بیماران کلیوی و نیازمند به کلیه اقدامات اساسی انجام دهیم.
مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایرانیان اردبیل با اشاره به ترویج فرهنگ کمک به نیازمندان عضو در استان اردبیل نیز گفت: نجات‌بخشی به پیکر مرگ مغزی در چندین سال اخیر برای 123 خانواده محقق شده و 10 بیمار مرگ مغزی نیز امسال با اعلام رضایت خانواده بیمار اهدای عضو شده‌اند.
غریبانی تصریح کرد: شرایط برداشت عضو در اردبیل وجود ندارد که به همین منظور درصدد هستیم تا آذر ماه امسال این مشکل را برطرف کرده و در راستای برداشت کلیه در استان توسط پزشکان اردبیلی اقدام کنیم که این موضوع برای ما یک اولویت اساسی و مهم است.
وی بیان کرد: فرهنگ‌سازی در امر ترویج اهدای عضو یک رسالت خطیر و حساس است و در این زمینه رسانه‌ها و اهل قلم و رسانه و نیز مسئولان باید در شبکه‌ها و فضاهای مجازی تلاش کنند تا بتوانیم در این امر خداپسندانه و خیرخواهانه سهیم باشیم و جان بیماران نیازمند اهدای عضو را نجات بخشیم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253