ایسنا/رئیس پلیس فتا استان ایلام در خصوص کلاهبرداری و خالی کردن حساب‌های بانکی شهروندان از طریق تبلیغات فروش شارژهای ارزان قیمت هشدار داد.
سرهنگ "علی جمالی" اظهار کرد: کلاهبردارن با سوء استفاده از سایت‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی اقدام به تبلیغات جعلی با عنوان فروش شارژ ارزان قیمت و یا با تخفیف می‌کنند.
وی افزود: در این روش، کلاهبردارن با درج لینک‌های آلوده و هدایت کاربران به صفحات فیشینگ اطلاعات حساب بانکی از جمله رمز دوم کارت بانکی را سرقت می‌کنند .
وی ادامه داد: خریداران پس از واریز مبلغ از طریق درگاه بانکی متوجه می‌شوند، نه تنها این که کارت شارژی دریافت نمی‌کنند بلکه موجودی حساب آن‌ها نیز خالی می‌شود و از این طریق مبالغی بعضاً هنگفت از آن‌ها کلاهبرداری می‌شود.
این مقام مسئول بیان کرد: در صورت اقدام به خرید اینترنتی شارژ سیم کارت‌های تلفن همراه حتماً از هویت فروشگاه و گرداننده آن اطمینان حاصل کنند و در هنگام ورود اطلاعات کارت و حساب بانکی ملاحظات امنیتی لازم را رعایت کنند.
رئیس پلیس فتا ایلام با عنوان اینکه کلاهبرداری از طریق درج آگهی‌های جعلی یکی از روش‌های شایع کلاهبرداری در فضای مجازی است، اظهار کرد: افرادی که قصد خرید از طریق فروشگاه‌ها یا سایت‌های اینترنتی را دارند درخواست داریم از واریز هرگونه وجهی قبل از اینکه کالا را رویت نکرده یا از انجام خدمات مطمئن نشده اند، خودداری کنند.
جمالی در پایان گفت: همکاران پلیس فتا به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به سوالات و رسیدگی به شکایت شهروندان هستند.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a