باشگاه خبرنگاران/در چارچوب ۲ دیدار دوستانه در همدان، قرار بود تیم‌های ملی فوتبال ایران و عراق در همدان به مصاف هم بروند که در بازی نخست، شاگردان حسین عبدی به پیروزی ۳ بر صفر رسیدند و در بازی دوم، درحالیکه تیم عراق با نتیجه ۲ بر صفر پیش بود، اما در دقیقه ۸۵ به تساوی ۲ بر ۲ رسیدند و سپس اعضای دو تیم به درگیری پرداختند.
پس از پایان بازی اول، سایت فدراسیون فوتبال این نتیجه را بازتاب داد، اما پس از لغو شدن بازی دوم، هیچ گونه خبری منتشر نشد تا حواشی زیادی به وجود آید.
به هرحال باید دید واکنش فدراسیون فوتبال به این اتفاق چه خواهد بود، هرچند حسین عبدی، سرمربی تیم ملی نوجوانان ساعتی پیش در این باره بیان کرد: پس از کسب پیروزی پرگل در بازی اول مقابل تیم عراق، متاسفانه رفتار ورزشی بازیکنان این تیم در بازی دوم به طور کامل تغییر کرد و از ابتدای بازی روی تمام صحنه‌های حتی نیمه حساس به طور بی پروا برخورد‌های شدیدی داشتند.
او ادامه داد: در واقع از ابتدای این بازی تمرکز بازیکنان ما به دلیل رفتار‌های عجیب بهم خورد و در نیمه دوم که بازیکنانمان به بازی عادی خود بازگشتند و گل تساوی را به ثمر رساندند، روی صحنه شادی پس از گل بازیکنان مان که ۱۰۰ درصد عاری از هرگونه تحریک تیم مقابل بود، اما با ایجاد درگیری بازیکنان ما را مورد حمله قرار دادند.
سرمربی تیم فوتبال نوجوانان تصریح کرد: به طور قاطعانه می‌گویم که تیم حریف عمدا به دنبال ایجاد تشنج و نیمه تمام گذاشتن بازی بود تا اینکه ۵ دقیقه با پایان بازی این کار را انجام داد. البته دست بازیکن ما برخلاف موارد مطرح شده دچار شکستگی نشد، خیلی جالب است که دقیقا همین اتفاق هم در دیدار اخیر تیم جوانان عراق مقابل امارات پیش آمد و بازی به درگیری کشیده شد.
عبدی تاکید کرد: باتوجه به اینکه بازیکنان در رده سنی زیر ۱۶ سال هستند این کاملا طبیعی است که دچار تصمیم گیری‌های هیجانی و آنی شوند. اما مسئله مهم برای ما در کادرفنی، استفاده فنی از این ۲ بازی بوده است و مانع از ایجاد جو منفی رسانه‌ای ناشی از رفتار نامناسب تیم حریف روی بازیکنان خودمان شویم، چراکه کمتر از ۱۶ روز دیگر مسابقات را در پیش داریم و بازیکنان در این رده سنی نباید دچار بی تمرکزی شوند.
سرمربی نوجوانان در پایان گفت: تا جایی که اطلاع دارم فدراسیون پیگیر موضوع است و درخواستی که دارم اینکه به جای مانور دادن روی رفتار تیم حریف، حفظ تمرکز بازیکنان خودمان را اولویت اصلی قرار بدهیم و هدفمان کسب نتیجه در مسابقات پیش رو باشد. ضمن اینکه در مسابقات رسمی هم ممکن است این اتفاقات پیش بیاید، چه برسد به بازی دوستانه و در مقابل تیمی که سابقه چنین رفتاری در تمام رده‌های سنی را داشته است.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e