فارس/رئیس انتقال خون استان همدان گفت: طی سفر روز گذشته مدیرعامل سازمان انتقال خون کشور به همدان پیگیری ایجاد مرکز جامع خون‌گیری در دستور کار قرار گرفت.
افشین محمدی امروز از پیگیری راه‌اندازی مرکز جامع خون‌گیری در استان همدان خبر داد و اظهار کرد: طی سفر روز گذشته مدیرعامل سازمان انتقال خون کشور به همدان پیگیری ایجاد این مرکز در دستور کار قرار گرفت.
وی با بیان اینکه برای ایجاد این مرکز ابتدا باید ساختمان آن ساخته شود ادامه داد: طی جلسه‌ای که با استاندار و مدیرعامل انتقال خون داشتیم، استاندار قول مساعد مبنی بر تامین اعتبار ایجاد این مجموعه را دادند.
رئیس انتقال خون استان همدان بیان کرد: این مرکز جامع خدمات‌دهی برای فعالیت‌های نوین خواهد داد به طوری که در این مجموعه فرد به جای اهدای خون می‌تواند فرآورده‌های خونی را به صورت مجزا اهدا کند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر پلاکت به صورت مجزا اهدا می‌شود اضافه کرد: باید در آینده نزدیک به مرحله‌ای برسیم که سایر فرآورده‌ها نیز به صورت تفکیکی اهدا شود.
محمدی با اشاره به اینکه در حال حاضر چندین مرکز به صورت نیمه فعال و نوپا در کشور وجود دارد گفت: اکنون در تهران و دو مرکز استانی دیگر این مرکز وجود دارد.
وی با ابراز امیدواری مبنی بر اینکه طی دو سال این مجموعه ایجاد شود گفت: وجود این مرکز برای همدان لازم است و باید هر چه سریع‌تر به نتیجه برسد.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e