آنا/مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات‌وحش سازمان حفاظت محیط زیست گفت:محموله قاچاق حامل ۲ هزار لاک‌پشت‌های گوش قرمز برای تعیین و تکلیف به پارک پردیسان منتقل شده و متخلف نیز به مراجع قضایی معرفی شده است.
شهاب‌الدین منتظمی در ارتباط با کشف یک محموله لاک‌پشت گوش قرمز اظهار کرد: اخیراً یک محموله حدود ۲ هزار لاک‌پشت گوش قرمز در استان کردستان توقیف شده و براساس پیگیری‌های انجام شده متخلف برای طی مراحل قضایی به مراجع استان معرفی شده است.
وی با اشاره به این مطلب که محموله لاک‌پشت‌های گوش قرمز برای تصمیم‌گیری درباره سرنوشتشان به پارک پردیسان منتقل شده است، گفت: این گونه آبزی مربوط به جنوب شرق آسیا است و در صورتی‌که به اکوسیستم آبی ما وارد شود تهدید جدی و خطرناک برای آن خواهد بود.
مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات‌وحش سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: با توجه به این‌که این محموله قاچاق است امکان هیچ‌گونه جابجایی ندارد و حتی اگر مبدأ آن نیز مشخص شود آن کشور از پذیرش آن سر باز می‌زند.
منتظمی با اشاره به این‌که پذیرش این حیوانات برای باغ‌وحش‌های کشور نیز امکان‌پذیر نیست، اذعان کرد: کل باغ‌وحش‌های ما ظرفیت این محموله را ندارد و تصمیم‌گیری اصلی در این خصوص براساس پروتکل‌های مربوط است که در کمیته فنی در ارتباط با آن پیگیری می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که حتی یک عدد از این لاک‌پشت‌ها برای اکوسیستم ما آسیب‌رسان است نباید چندان وقت و انرژی برای آنها صرف شود.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34