ایرنا/ حمیدرضا حسینی روز دوشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: از ابتدای فروردین تا پایان خرداد امسال چهار میلیون قطعه مرغ گوشتی در کشتارگاه های استان کشتار شد که ۲۸ هزار لاشه ناسالم شناسایی شد.
وی با بیان اینکه ظرفیت کشتارگاه‌های طیور استان در هر شیف‌کاری هشت ساعته، ۱۲۸ هزار قطعه و بیش از نیاز استان است، افزود: هشت کشتارگاه صنعتی طیور در استان سمنان فعال است که از این تعداد، سه کشتارگاه دارای خط ۲ کشتار کامل خودکار است.
وی ادامه داد: تعداد کشتارگاه‌های طیور استان سمنان مازاد نیاز استان است و برخی کشتارگاه‌ها مرغ برای کشتار را از استان‌های همجوار خریداری می‌کنند.
حسینی با بیان اینکه میزان کشتار کشتارگاه‌های طیور استان سمنان بسته به بازار عرضه و تقاضا متغیر است، ابراز داشت: ظرفیت اسمی کشتارگاه‌های طیور استان سمنان در ساعت ۱۶ هزار قطعه است، اما بیشتر این کشتارگاه‌ها ۲ هزار قطعه در ساعت کشتار دارند.
مدیرکل دامپزشکی استان سمنان با بیان اینکه ۲۰ درصد کشتار مرغ نیاز استان را تامین می‌کند، خاطرنشان کرد: ۸۰ درصد کشتار طیور در کشتارگاه های استان سمنان در بازار استان‌های همجوار مانند تهران عرضه می شود و نیاز گوشت مرغ استان روزانه حدود ۳۵ تن است.
سامانه تلفنی ۱۵۱۲ سریع‌ترین و بهترین راه برای گزارش و پیگیری تخلفات در حوزه دام و طیور به دامپزشکی است.
سال گذشته ۶۰ میلیون قطعه مرغ در سمنان تولید شد، این استان دارای ۵۱۱ واحد پرورش انواع طیور است که از این تعداد ۴۲ مزرعه مرغ تخم‌گذار، ۱۲ واحد پرورش شترمرغ، ۶ واحد پرورش بوقلمون با ظرفیت تولید ۱۹ هزار و ۲۰۰ قطعه و ۴۲۱ مزرعه پرورش مرغ گوشتی با ظرفیت جوجه‌ریزی ۱۰ میلیون قطعه در هر دوره و بقیه مربوط به پولت، سایر ماکیان و مرغ اجدادی است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c