تسنیم/رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بانه فعالیت خانه‌های مسافر در این شهرستان را غیرقانونی اعلام کرد و گفت: ۲۵ واحد خانه‌های مسافری و استیجاری در شهرستان بانه پلمب شد.
سعدالله رحیمی‌خواه به غیرقانونی بودن فعالیت خانه‌های استیجاری جهت اسکان مسافران در سطح شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: درگذشته به دلیل نبود اماکن اقامتی مناسب شیوه‌نامه خانه‌های مسافر جهت صدور مجوز برای فعالیت خانه‌های استیجاری وجود داشت که اکنون به دلیل مناسب بودن زیرساخت‌های گردشگری در بانه خانه‌های مسافری هیچ‌گونه فعالیت قانونی ندارند.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 8 هتل، 4 هتل‌آپارتمان، 7 مهمان‌پذیر و 3 هتل فرهنگیان در بانه وجود دارد، افزود: زیرساخت‌های اقامتی و گردشگری در این شهرستان تکمیل‌شده و وجود خانه مسافر برابر شیوه‌نامه، قانونی نبوده و با دستور مقام قضایی دادستان این اماکن باید پلمپ شوند.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان بانه با اشاره به ماده 22 قانون مقررات حاکم بر مراکز و تأسیسات گردشگری مبنی بر پلمپ منازل استیجاری و خانه مسافرهای غیرمجاز بیان کرد: از ابتدای سال تاکنون بیش از 300 بازدید در این زمینه صورت گرفته که از این تعداد برای 75 مالک اخطاریه صادر شده است.
وی بابیان اینکه در ابتدا اخطاریه 10 روزه برای متخلفین صادرشده و در صورت ادامه فعالیت اقدام به پلمپ خانه‌های استیجاری می‌کنیم، گفت: روند پلمپ واحدهای غیرمجاز همچنان ادامه دارد و چنانچه نظارت صحیحی بر اماکن اقامتی وجود نداشته باشد، تخلف به‌راحتی صورت می‌گیرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34