مهر/ عباس طالب بیدختی در گفتگویی ضمن بیان اینکه طبق روال هر ساله همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی در ۴۵ کشور جهان و شش هزار نقطه ایران اسلامی برگزار می‌شود، ابراز داشت: برگزاری این مراسم در استان سمنان برای ۱۵۰ نقطه در دستور کار قرار دارد.
وی ضمن بیان اینکه این برنامه همه ساله در اولین جمعه ماه محرم هم‌زمان با سراسر کشور برگزار می‌شود، افزود: در برنامه‌های امسال از مداحان مشهور نظیر حاج حسن یونسی برای شهر سمنان بهره گرفته خواهد شد که در سایر نقاط نیز سخنران و مداح حضور دارد.
مسئول ستاد برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی استان سمنان با بیان اینکه شش هزار دست لباس و سربند یا صاحب‌الزمان (ع) بین کودکان شرکت کننده در این همایش توزیع خواهد شد، ابراز داشت: پیش‌بینی می‌شود حدود ۷۰ هزار کودک در این مراسم حضور یابند.
طالب بیدختی بابیان اینکه ساعت حضور خانواده‌ها در همایش شیرخوارگان حسینی ۹ صبح در مصلاها، مهدیه‌ها و مساجد مشخص خواهد بود، در ادامه تصریح کرد: علیرغم تعبیه شدن آب و خوراکی کوچک اما توصیه می‌کنیم خانواده‌ها برای کودکان خردسال خود آب کافی به همراه داشته باشند.
وی افزود: در این مراسم به طور هم‌زمان مادران شرکت کننده با قیام در این همایش، روبه‌قبله فرزندان خود را بر روی دستان خود بلند کرده و نذر حضرت امام زمان (ع) می‌کنند تا یاور آن حضرت شوند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c