ایرنا/ محمد باقر منوچهری عصر دوشنبه در گفت و گویی بیان داشت: در روزهای گذشته در شبکه‌های اجتماعی مطالبی با عنوان افزایش خودسرانه قیمت نان در استان سمنان منعکس شده بود که این خبرها به هیچ عنوان دقیق نبوده و براساس پیگیری‌ها هیچگونه افزایش قیمت در خبازی‌های آزادپز و دولتی‌پز تاکنون گزارش نشده است.
وی خاطر نشان کرد: ورود بخش خصوصی برای خرید گندم در بازار ارتباطی به افزایش احتمالی گندم در بازار ندارد و نظارت‌های دقیق نسبت به عملکرد مسئولان مربوط برای جلوگیری از هرگونه گران‌فروشی نان در دست اجرا است.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان اضافه کرد: با وجود اینکه دولت گندم را در سال زراعی ۹۸-۹۷ کیلویی ۱۷ هزار ریال خریداری کرد اما این محصول راهبردی در کارخانه‌های آرد کیلویی ۹ هزار ریال فروخته می‌شود.
منوچهری تصریح کرد: براساس گزارش تنظیم بازار افزایش نرخ نان در سمنان و دیگر استان‌های کشور تا پایان سال ۹۸ منتفی است و برای سال‌های آینده تصمیم‌های جدی برای افزایش قیمت نان در کشور گرفته می‌شود.
وی ادامه داد: سازمان صنعت، معدن و تجارت و اداره کل تعزیرات حکومتی استان سمنان نسبت به هر گونه تخلف از قبیل گران‌فروشی نظارت دقیقی دارند و در صورت بروز هرگونه تخلف با اشخاص حقیقی و حقوقی برخورد قانونی می‌شود.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان گفت: مردم به شایعه افزایش قیمت نان در نانوایی‌های دولتی و آزادپز استان سمنان توجه نکنند.
در استان سمنان حدود ۸۰۰ واحد نانوایی فعالیت می کنند که از این تعداد ۴۰۰ واحد یارانه پز و بقیه آزادپز هستند.
در سال زراعی ۹۸-۹۷ حدود ۲ میلیون و ۴۰ هزار هکتار گندم آبی و سه میلیون و ۸۰۰ هزار هکتار گندم دیم و در مجموع پنج میلیون و ۷۵۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی در استان‌های مختلف کشور زیر کشت گندم رفته است، تولید گندم امسال در استان سمنان ۱۱۵ هزار تن برآورد می شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c