مهر/ استاندار ایلام گفت: گذر مرزی چیلات و بازارچه چنگوله در استان ایلام طی ایام اربعین باز شود.
قاسم سلیمانی دشتکی در نشست ستاد مرکزی اربعین با موضوع سفارت و کنسولگری ایران در عراق، بحث ارز و تردد خودرو از مرزها و چگونگی ساماندهی موکب ها شرکت کرده بود، ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت زیرساخت‌های اربعین در استان خواستار بازگشایی بازارچه چنگوله شد و از سفیر ایران در عراق خواست که پیگیر بازگشایی گذر مرزی چیلات در طرف عراقی باشد.
وی ادامه داد: امسال به خاطر حذف ویزا حجم تردد از مرزهای استان بیشتر می‌شود و در این راستا به خاطر کاهش بار ترافیک از مرز مهران بازگشایی گذر مرزی چیلات نیز حائز اهمیت است.
استاندار ایلام در ادامه خواستار ارائه خدمات موکب‌های ایرانی در کشور عراق در مسیر تردد زوار کشور تا چند روز بعد از اربعین شد و گفت: از آنجا که موکب‌های عراقی در پایان روز اربعین جمع می‌شوند و زوار کشور تا چند روز بعد از اربعین در تردد هستند لذا می‌طلبد که موکب‌های کشورمان چند روز قبل و چند روز بعد از اربعین در مسیرها مستقر باشند.
وی در ادامه خواستار تعیین تکلیف ارز در ایام اربعین شد و گفت: اگر قرار است به زوار ارزی داده شود بهتر است این کار در داخل کشور انجام شود تا مشکلات سال گذشته تکرار نشود.
سلیمانی دشتکی در ادامه خواستار ضابطه مند شدن تردد خودروها در مرز شد و گفت: اگر قرار است چون سال گذشته خودروی کاپیتاژ شده داشته باشیم بایست بدون ضرب العجل و بر طبق یک جدول زمانبندی شده این موضوع انجام شود.
وی در ادامه برای کاهش ترافیک و حجم خودروهای کاپیتاژ شده در مرز خواستار تقسیم این خودروها در دیگر مرزهای کشور شد و گفت: پیشنهاد می‌شود خودروهای کاپیتاژ شده در موارد خاص و صرفاً برای افرادی که توان لازم را نداشته چون افراد سالخورده و کسانی که از وضعیت جسمانی سالمی برخوردار نیستند، استفاده شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a