ایسنا/ مسیر هشتگرد-طالقان قرار بود تیرماه امسال افتتاح شود اما نه تنها در تیرماه افتتاح نشد بلکه اخیراً حواشی زیادی هم به دنبال داشت، این حواشی به حدی بود که وضعیت ایمنی آن عصبانیت وزیر راه و شهرسازی را به دنبال داشت.
محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی مرداد ماه امسال در سفر به استان البرز، به این امید که وقت افتتاح یک پروژه چند ساله فرارسیده راهی طالقان شد اما با مشاهده رانش‌ها و ریزش‌هایی که در طول پروژه رخ داده بود از ارائه اطلاعات نادرست درباره پروژه توسط متولیان عصبانی شد و اعلام کرد که افتتاح این پروژه فعلاً به صلاح نیست.
پس از آن مدیرکل منابع طبیعی استان البرز هم خبر تأسف‌آوری را اعلام کرد مبنی بر اینکه 20 بار نامه‌نگاری در خصوص خطرات این مسیر انجام شده اما نتیجه‌بخش نبوده است، حامد فرضی در این خبر (اینجا) خاطرنشان کرد که « جاده طالقان به دلیل اینکه در زمینی رانشی قرار دارد، به هیچ وجه برای تردد خودرو و مسافران ایمن نیست و اگر قرار باشد این طرح به سرانجام برسد باید میلیاردها هزینه شود تا موانع موجود مرتفع شود.»
حالا پس از گذشت مدتی از طرح این مباحث و اتفاق نظر مسئولان بر لزوم ایمن‌سازی مسیر پیش از گشایش، فرماندار طالقان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اعلام کرد که در این شرایط نمی‌توان زمان مشخصی را برای اتمام این پروژه اعلام کرد.
بهنام جهانی به ایسنا گفت: برای بررسی آخرین وضعیت پروژه و جمع‌بندی موضوع، بازدیدی از مسیر به عمل آوردم، در بخش‌هایی از مسیر رانش‌های سنگینی رخ داده که کار برای برداشت تراشه‌های رانشی در حال انجام است، در برخی مناطق هم پیشتر باید آبرو ایجاد می‌شد که این کار انجام نشده و الان کار برای ساخت آن ادامه دارد.
جهانی با بیان اینکه وزیر راه بر لزوم ایمن‌سازی مسیر تأکید زیادی کرده است افزود: تا وضعیت ایمنی مسیر درست نشود، جاده هشتگرد-طالقان زیر بار ترافیک نخواهد رفت و به همین دلیل کار زمان‌بر خواهد بود.
وی ادامه داد: در جلسه شورای فنی، کوتاهی‌های صورت گرفته در خصوص ایمنی پروژه مورد بررسی قرار گرفت و بازنگری‌های لازم برای اصلاح این کوتاهی‌ها انجام شد، پس از آن برای ادامه کار راه و شهرسازی گزارش داده که در مرحله انتخاب پیمانکار هستیم.
فرماندار طالقان در خصوص اینکه با وجود همه این مسائل آیا می‌توان زمان مشخصی برای افتتاح این مسیر در نظر گرفت یا خیر گفت: با توجه به رانش‌های سنگین و لزوم ایمن‌سازی مسیر و همچنین در پیش بودن فصل سرما و توقف کار در پروژه، نمی‌توانم زمان مشخصی در خصوص اتمام مسیر هشتگرد-طالقان اعلام کنم.
گفتنی است خبرگزاری ایسنا در اردیبهشت امسال طی گزارشی با عنوان « عجله برای تکمیل پروژه‌ای که جان مردم را به خطر می‌اندازد ! »، اعلام کرد که پروژه هشتگرد-طالقان ایمنی لازم را ندارد و فاقد ملاحظات زیست محیطی است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af