آخرین خبر/مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین با تاکید بر سهم 25 درصدی این شهرستان در تولید لیمو ترش کل کشور، گفت: برداشت لیمو ترش از باغات دهستان هنگام آغاز شد.
مهدی همتی افزود: سطح باغات لیموترش در این شهرستان بالغ بر 3700 هکتار است و سالیانه بیش از 136 هزار تن از این محصول تولید و روانه بازار مصرف می شود که سهم 40 درصدی از کل تولید لیمو ترش در استان فارس را به خود اختصاص داده است.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه هر ساله برداشت لیمو ترش از نیمه مرداد ماه شروع می شد، اظهار کرد: امسال به دلیل رخداد های جوی در فروردین ماه و دیگر عوامل موثر بر رسیدگی محصول، برداشت لیمو ترش با تاخیر آغاز شده است.
وی بیان کرد: با توجه به کشت ارقام مختلف لیمو ترش مثل مکزیکن لایم، لیسبون، پرشین لایم و لایم برداشت این محصول تا اواخر اردیبهشت ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.
همتی با تشریح اینکه لیمو ترش علاوه بر مصرف تازه خوری امکان استفاده و فرآوری در صنایع تبدیلی را دارد، گفت: فرآوری لیموترش در صنایع آبمیوه گیری، عصاره گیری و پکتین موجب ارزش افزوده خواهد شد، اما نبود کارخانجات صنایع غذایی و تبدیلی در منطقه از عمده مسائل و مشکلات باغداران این شهرستان است .
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین توضیح داد: با آغاز فصل برداشت لیموترش و با توجه به غیر مکانیزه بودن این عملیات پیش بینی می شود که بیش از یکصد هزار نفر روز نیروی انسانی بصورت مستقیم برای برداشت محصول مورد نیاز باشد که علاوه بر نیرو های بومی از شهرستان های همجوار نیز تامین می شوند.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913