آخرین خبر/ برای اولین بار در جنوب کشور و دومین بار در کشور عمل کشت ساقه مغز در شیراز انجام شد.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در جهان تاکنون ٧٠٠ هزار عمل جراحی کشت حلزون شنوایی صورت گرفته و در ایران نیز ١١ هزار عمل صورت گرفت اما کشت ساقه مغز تنها هزار عمل در جهان انجام شده و در ایران نیز این عمل به صورت انگشت شمار انجام شده است.
سید بصیر هاشمی بیان کرد: در استان فارس بیش از هزار و ۶ ٠٠ عمل کاشت حلزون شنوایی تاکنون انجام شده اما به علت پیچیده بودن عمل کشت ساقه مغز این عمل به صورت محدود در جهان صورت گرفته است.
وی در خصوص نحوه این عمل تصریح کرد: در این عمل به جای تحریک حلزون شنوایی شاهد تحریک هسته شنوایی خواهیم بود. افرادی که واجد شرایط این عمل هستند به جای تحریک حلزون شنوایی در آنان هسته شنوایی آنان تحریک می‌شود.
هاشمی جامعه هدف این عمل را اینگونه معرفی کرد: جامعه هدف این گونه عمل افرادی است که عصب شنوایی آنان از بین رفته است البته این عمل محدودیت سنی نداشته و کاملاً مرتبط با زمانی است که علائم این بیماران بروز دهد.
وی در خصوص مدت زمان عمل نیز تاکید کرد: این عمل یک جراحی تیمی است که پزشکان مختلفی باید در زمان عمل همکاری کنند و به طور معمول این عمل ۵ ساعت زمان خواهد برد.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد: افراد محدودی در کشور برای این عمل انتخاب خواهد شد که باید شرایط خاص و ویژه ای داشته باشند که از جمله آن می‌توان به داشتن تومور مغزی و از بین رفتن تدریجی شنوایی اشاره کرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913