فارس/شهرداری ایلام به گزارش فارس در خصوص «تخریب موکب عزای امام حسین(ع) » واکنش نشان داد.
صبح امروز گزارشی در خبرگزاری فارس ایلام در خصوص تخریب موکب عزای امام حسین(ع) منتشر شد که شهرداری ایلام با انتشار جوابیه‌ای، به این گزارش واکنش نشان داد.
در پاسخ روابط عمومی شهرداری ایلام آمده است:
با سلام به اطلاع می‌رساند با توجه به مصوبه ستاد شئون فرهنگی که با حضور مسوولان فرهنگی استان و مسوولان هیأت مذهبی و کانون مداحان، مقرر شد تا تمامی هیأت مذهبی که قصد برپایی موکب در معابر عمومی را دارند بایستی جهت برقراری موکب از سازمان تبلیغات و‌هیأت مذهبی معرفی‌نامه داشته و یک رونوشت را جهت جانمایی به شهرداری ایلام ارائه کنند تا از اختلال ترافیکی، خطر تصادف، و سد معبر عابرین پیاده جلوگیری شود.
مع الوصف موکب مذکور بدون در نظر گرفتن این مسائل و عدم توجه به اخطار نیروهای اجرائیات اقدام به ادامه فعالیت موکب در معبر کرده و شهرداری به‌منظور جلوگیری از بروز تصادف و‌حفظ جان عزاداران حسینی(ع) و‌شهروندان نسبت به بازنمودن داربست و تحویل تمام اقلام و پارچه‌ها اقدام کرده است.
ضمنا لازم به ذکر است از ادوار گذشته تاکنون شهرداری ایلام نهایت همکاری را با هیأت مذهبی داشته و از ارائه هرگونه کمکی در راستای مراسمات عزای حسینی(ع) به هیأت مذهبی دریغ نکرده است. راه ما راه حسینی است و عزاداران امام حسین(ع) ولی نعمت ما هستند.
حضرت امیرالمومنین علی(ع) می‌فرمایند: اوصیکم بتقوی الله و نظم امرکم(شما را به پرهیزکاری و نظم در کارها سفارش می‌کنم)
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a