فارس/ علی حسن زاده در گفتگویی اظهار کرد: همزمان با سراسر کشور در اولین جمعه ماه محرم همایش جهانی شیرخوارگان حسینی با حضور دلدادگان حضرت اباعبدالله حسین(ع) در سطح استان برگزار می‌شود.
وی افزود: از ساعت ۹ صبح روز جمعه برنامه اصلی در سالن شش هزار نفری رضازاده اردبیل برگزار خواهد شد و همچنین با توجه به استقبال گسترده مردم و در جهت جلوگیری از ازدهام جمعیت، همزمان با این مراسم در۴ نقطه دیگر شهر اردبیل نیز همایش شیرخوارگان حسینی برگزار می‌شود.
مسؤول هیات رزمندگان اسلام استان اردبیل تصریح کرد: با همت خانواده‌ها در سال‌های گذشته بالای ۱۲ هزار نفر شرکت کننده در همایش شیرخوارگان حسینی داشتیم که برنامه‌های متنوع مذهبی از جمله مداحی، سخنرانی، برپایی خیمه‌های مشاوره ای در این همایش اجرا می‌شود.
حسن زاده عنوان کرد: مادران شرکت‌کننده در این همایش با حضرت ولی عصر (عج) عهد می‌بندند که فرزندان خود را به‌عنوان سربازان آن حضرت تربیت کنند و عهدنامه‌ای در این خصوص از زبان مادران قرائت می شود.
وی در خصوص مکان‌های برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در نقاط دیگر شهر اردبیل گفت: علاوه بر ورزشگاه رضا زاده اردبیل همایش شیرخوارگان حسینی در شام اسبی، امام زاده نیار، گلمغان، امام زاده سید صدرالدین برگزار خواهد شد که از عموم مردم حسینی اردبیل جهت حضور در این مراسم‌ها دعوت می‌شود.
نهضت عاشورا سینه به سینه به نسل‌های آینده منتقل می‌شود
حجت الاسلام مهدی ستوده، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل نیز در گفت‌وگویی بیان داشت: برنامه بزرگ شیرخوارگان در سطح استان توسط بانوان هیات رزمندگان در برخی از امام زاده‌ها و سالن رضا زاده با حضور گسترده بانوان و شیرخوارگان برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه برگزاری همایش شیرخوارگان از چند بعد قابل بررسی است، عنوان کرد: تجدید بیعت مادران با حضرت رباب که فرزند۶ ماهه خود را در راه دین با رضایت کامل فدا کرد که از جمله پیام‌های این همایش است.
ستوده افزود: حضور گسترده مادران و کودکان حاکی از این است که نهضت عاشورایی سینه به سینه به نسل‌های بعدی، حتی فرزندان شیرخوار منتقل می‌شود.
وی در خصوص پیام دیگر همایش شیرخوارگان، گفت: تمام اعضای خانواده حتی مادران و شیرخوارگان آماده ایثارگری و از خودگذشتگی در مکتب سیدالشهدا(ع) هستند و شیعیان جهان همواره ادامه دهنده راه حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) خواهند بود.



همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253