ایسنا/شهردار تبریز از رونمایی از کتب‌ آموزش شهروندی تا هفته آتی خبر داد و گفت: 23 عنوان کتاب در این رابطه تدوین شده و از مهر ماه در تمامی مقاطع تحصیلی مدارس تبریز ارائه خواهد شد.
ایرج شهین باهر در آیین افتتاح نخستین مدرسه تابستانی حقوق کودک با بیان این‌که 200 مدرس از طریق شهرداری تبریز در این رابطه آموزش دیده‌اند، اظهار کرد: این دروس به مدت دو ساعت در هفته در مدارس تبریز ارائه می‌شود.
وی با اشاره به این‌که تدوین کتاب‌های آموزش شهروندی، مهمترین کاری است که شهرداری تبریز طی دو سال اخیر انجام داده‌ است، افزود: کلیه مباحث شهری و شهروندی در این کتب لحاظ شده و حتی حقوق کودک نیز به عنوان یکی از سرفصل‌های آن تدوین شده است.
وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این‌که توجه به موضوع کودک در تبریز از صد سال پیش سابقه دارد، اظهار کرد: توجه به کودک و حقوق آن یکی از شاخص‌های شهرهای توسعه یافته بوده و توجه به این قشر به نفع تمامی اقشار جامعه خواهد بود.
شهردار تبریز با تاکید بر این‌که معتقدیم ارزان ترین و بهترین راه برای رسیدن به توسعه شهری، پرداخت به موضوع کودک است، افزود: کودکی که آموزش دیده و از حقوق و تکالیف خود با خبر است، می‌داند که در بستر شهر چگونه زندگی کند، می‌تواند در آینده بسیاری از هزینه ها و به‌ویژه هزینه های مدیریت شهری را کاهش دهد.
وی با تاکید بر تاثیرات آموزش در حوزه کودکان در جامعه، متذکر شد: اگر کودکان، آموزش دیده و از حقوق و تکالیف خود باخبر شوند، در آینده پرونده‌های ورودی دادگستری نیز کاهش می‌یابد.
شهین‌باهر با اشاره به این‌که در مدیریت شهری تبریز نیز همواره سعی کرده‌ایم به وظایف خود در این حیطه عمل کنیم، افزود: در این رابطه طرح های شهر دوستدار کودک را اجرایی کرده و سعی می‌کنیم شاخص‌های ان را در شهر عملیاتی کنیم.
وی در ادامه از احداث ١۵ پارک محله‌ای طی سال گذشته در شهر تبریز خبر داد و گفت: برای سال‌جاری نیز احداث 25 پارک عمدتا در مناطق کم برخوردار را در دستور کار داریم که دارای محل بازی برای کودکان بوده و خانواده‎ها با امنیت می‌توانند از آن استفاده کنند.
شهردار تبریز تاکید کرد: راه اندازی اولین کلینیک حقوق کودک در فرهنگسرای الغدیر و برپایی ۴٧ میز حقوق کودک در فرهنگسراهای تبریز از دیگر اقدامات در این حوزه بوده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در سروش :
http://sapp.ir/Eazerbaijan.Online

آخرین خبر آذربایجان شرقی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157286400C8c8e888eaf