تسنیم/ سیدرضا صدری در گفت‌وگویی با اشاره به وضعیت اسناد منازل مناطق حاشیه‌ای و سکونتگاه‌های غیررسمی استان مرکزی و شهر اراک اظهار داشت: سند و مالکیت منازلی که در اراضی دولتی مستقر شده‌اند باید توسط دولت و مجموعه مسکن و شهرسازی مورد بررسی واقع شوند تا مالکیت آنها را به دست بگیرند.
وی افزود: مالکان منازل مناطق حاشیه‌ای که در اراضی دولتی مستقر نیستند می‌توانند براساس قانون برای دریافت سند ثبت‌نام کنند، خوشبختانه در یک سال گذشته موفق شده‌ایم که در منطقه کوی امام علی(ع) یا منطقه فوتبال شهر اراک بیش از 500 سند مالکیت برای املاک صادر کنیم و درصورت مراجعه متقاضیان به مسکن و شهرسازی مساعدت‌های لازم درخصوص صدور سند انجام می‌شود.
مدیرکل ثبت املاک و اسناد استان مرکزی تصریح کرد: امکان صدور سند مالکیت برای منازل مستقر در اراضی دولتی وجود ندارد و عملیات واگذاری و انتقال سند این املاک تنها توسط دولت و با نمایندگی راه‌و شهرسازی انجام می‌شود.
صدری ادامه داد: مالکان منازل مستقر در مناطق گاوخانه و داوودآباد در حوالی شهر اراک تنها در صورتی مجاز به دریافت سند مالکیت هستند که قولنامه و یا سند مالکیت آنها به شخص اولیه برسد که در این قالب بسیاری از مالکان این منازل موفق به ثبت سند شده‌اند، اما درصورتی که منازل این محدوده دارای تخلف باشند و مالکیت آنها به شخص و یا قولنامه اولیه بازنگردد امکان صدور سند برای آنها وجود ندارد.
جلوگیری از گسترش مناطق حاشیه‌ای برعهده مجموعه مسکن و شهرسازی قرار دارد
وی عنوان کرد: مدیریت ساخت و جلوگیری از گسترش مناطق حاشیه‌ای برعهده مجموعه مسکن و شهرسازی قرار دارد و مجموعه ثبت املاک و اسناد تنها وظیفه صدور سندی مبنی بر مالکیت این منازل را بر عهده دارد و تمامی مالکین با در دست داشتن قولنامه‌ای چه با واسطه و چه بدون واسطه می‌توانند به اداره ثبت اسناد مراجعه کنند و در صورتی که قولنامه به مالکیت اولیه برسد امکان صدور سند برای آن ملک فراهم می‌شود.
مدیرکل ثبت املاک و اسناد استان مرکزی خاطرنشان کرد: خوشبختانه نقشه کاداستر تمامی مناطق شهری و حاشیه‌ای شهر اراک تهیه شده است و مکلف هستیم درخصوص تعیین تکلیف منازل مستقر در حاشیه رودخانه‌ها با دستور اداره منابع آب‌های زیرزمینی تصمیم‌گیری کنیم.
از صدور سند برای منازل مستقر در حریم رودخانه‌ها معذور هستیم
صدری بیان کرد: در صورت موافقت اداره آب‌های زیرزمینی با ا ستقرار منازل حاشیه رودخانه‌ای مساعدت لازم درخصوص صدور سند برای آنها به انجام می‌رسد و درصورتی که این مجموعه استقرار منزل در حریم رودخانه را تائید کند از صدور سند برای آن معذور هستیم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f