مهر/ فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه خصلت‌های پاسداری را برگرفته از فرهنگ ناب عاشورا دانست و گفت: سپاه در مقابل هجمه های دشمن ایستاده است.
سردار بهمن ریحانی صبح امروز سه شنبه در مراسمی به مناسبت ایام ماه محرم با حضور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران که در حسینیه ثارالله برگزار شد، اظهار داشت: واقعه عاشورا فرهنگ، تاریخ و تفکری را بنا نهاد که در طول تاریخ سرچشمه همه حرکت‌ها و خیزش‌های اعتقادی و جهادی شد.
فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه افزود: خصلت‌های پاسداری هم برگرفته از همین فرهنگ ناب عاشورا است.
این مسئول ادامه داد: فرهنگ از دشمن نترسیدن، محکم ایستادن، خود را ندیدن و دیگران را دیدن، خدا را دیدن، شهامت، شهادت و ایثار گری همه برگرفته از فرهنگ عاشورا است.
سردار ریحانی تاکید کرد: سپاه پاسداران بر اساس همین خصلت‌های پاسداری و فرهنگ ناب عاشورایی و تاسی از همین الگو های حسینی در طول این ۴۰ ساله و تاریخ انقلاب اسلامی توانسته در مقابل تهدیدات و همه هجمه‌های دشمنان محکم و مقاوم بایستد.
وی با اشاره به پاسداران حاضر در مراسم گفت: به لطف خدا اتحاد و یکپارچگی در همه مأموریت‌ها و روزهای بحران و حوادثی که دشمنان رقم زدند و حل مشکلات کشور، همه این پاسداران به صورت یکپارچه و جدای از مأموریت‌های ذاتی، در مقابل همه تهدیدات ایستاده‌اند.
فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: بر اساس همین تفکرهای اعتقادی و جهادی ما توانسته‌ایم در بسیاری از مأموریت‌های سپاه جایگاه خوبی داشته باشیم.
این مسئول یادآور شد: سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه در سال ۷۴، ۷۵، ۷۶ و ۷۷ به عنوان برترین سپاه کشور بوده و امسال هم به عنوان برترین سپاه کشور در جشنواره مالک اشتر معرفی شد.
وی گفت: لشکر نبی اکرم سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه در بین یگان‌های مردم پایه سپاه به عنوان یگان برتر به لحاظ آمادگی و توان رزم شناخته شد.
سردار ریحانی افزود: یکی از اقدامات خوب سپاه و حوزه نمایندگی، این حرکت‌های خوب فکری و اعتقادی در قالب کلاس‌های تربیت خانوادگی است که یکی از حرکت‌های ارزشی بوده و بسیار بر تفکر خانواده‌ها و پاسداران مؤثر بوده است.
وی تاکید کرد: امروز خانواده‌ها نقش مؤثری در حرکت‌های پاسداری و جهادی دارند که این را نباید فراموش کنیم.
فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه ادامه داد: امروز همه پاسداران حاضر در این مراسم با نماینده امام خود پیمان می‌بندند که بر سر عهد پاسداری خود محکم بمانند و طی این چهل ساله این موضوع را اثبات کرده‌اند.
سردار ریحانی خطاب به نماینده ولی فقیه در سپاه کشور گفت: سلام این پاسداران را خدمت مقام معظم رهبری برسانید و بگویید که پاسداران در ۴۰ سال گذشته نشان دادند و در ۴۰ سال آینده نیز نشان خواهند داد محکم بر سر پیمان پاسداری خود هستند و چون برخی از افراد در صدر اسلام پیمان شکن نیستند و در صورت نیاز جانشان را هم سر این پیمان فدا خواهند کرد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :