ایرنا/ مدیرکل حفاظت محیط زیست کرمانشاه گفت: تعداد ۲۱ بطانه سنجاب ایرانی که در کلینیک تخصصی دامپزشکی سازمان حفاظت محیط زیست تحت مداوا بودند پس از تیمار و بهبودی کامل در زیستگاه های طبیعی استان رهاسازی شدند.
فریدون یاوری افزود: این سنجاب ها توسط سازمان حفاظت محیط زیست کشور به اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه برای رهاسازی در جنگل های بلوط ارسال شده بودند که توسط کارشناسان اداره نظارت بر امور حیات وحش در زیستگاه های طبیعی و اصلی خود رهاسازی شدند.
وی اظهار داشت: این حیوان با مخفی کردن میوه بلوط در زیر خاک، در گسترش و تجدید حیات جنگلهای بلوط نقش بسیار مهمی را در اکوسیستم ایفا می کند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست کرمانشاه گفت: زیبایی منحصر بفرد این پستاندار کوچک سبب شده تا بعضی افراد متأسفانه مبادرت به زنده گیری و اسارت و نگهداری آن در منزل کرده و همین امر از عوامل کاهش جمعیت آن شده است.
یاوری در پایان آفت و قطع بی‌رویه درختان، جمع‌آوری میوه‌های بلوط توسط مردم را از دیگر عوامل دخیل در کاهش این گونه حیوان زیبا دانست.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت ۲۴ هزار کیلومتر مساحت دارد که از این میزان ۱۶۱ هزار هکتار آن عرصه طبیعی است که توسط سازمان محیط زیست حفاظت می شود.
عرصه منابع طبیعی استان کرمانشاه یک میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار است که از این میزان ۵۲۷ هزار هکتار آن را جنگل تشکیل می دهد.
بلوط، زالزالک، کیکم و گلابی وحشی بیشترین درختان جنگلی استان را تشکیل می دهند که بیشتر آنها مربوط به درختان بلوط است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :