ایرنا/ مدیرکل تامین اجتماعی کرمانشاه گفت: همه کارفرمایان دولتی، غیردولتی و شرکتی استان براساس مصوبه هیات وزیران مشمول بخشودگی جرائم دیرکرد واحدهای تولیدی می شوند.
حمیدرضا قاسمی افزود: کارفرمایان کارگاه های مشمول فقط باید تاییدیه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استانداری را داشته باشند و دیگر اینکه در ۱۸ ماه گذشته حداقل چهار ماه حق بیمه خود را به حساب سازمان تامین اجتماعی واریز کرده باشند تا مشمول این مصوبه دولت شوند.
وی در ادامه بیان داشت: کارفرمایان استان ۱۵۸ میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی استان بدهکار هستند که بخشی از آن با این مصوبه دولت بخشیده می شود.
او با بیان اینکه ۷۶۴ هزار نفر از جمعیت ۲ میلیون نفر استان کرمانشاه زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، گفت: کارفرمایان از ۱۳ تیر تا ۱۳ شهریور ۹۸ فرصت ثبت نام برای استفاده از بخشودگی دیرکرد جریمه حق بیمه خود را دارند که فرصت بسیار خوبی برای رونق تولید به ویژه برای استان کرمانشاه است
قاسمی در ادامه گفت: روند بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه تامین اجتماعی از سال ۹۳ به بعد فقط شامل کارفرمایان خوش حساب سازمان می شود، کارفرمایانی که حداقل در ۱۸ ماه قبل از دیرکرد، ۱۶ ماه حق بیمه خود را پرداخت کرده باشند که پس از بررسی علت دیرکرد از بخشودگی جریمه دیر کرد برخورددار می شوند.
وی اظهار داشت: در سال جاری در راستای حمایت از رونق تولید و محافظت از اشتغال؛ همه کارفرمایان خوش حساب و بدحساب شامل بخشودگی جرایم دیرکر حق بیمه می شوند و فقط تا فردا مهلت دارند، ثبت نام کنند.
براساس آمار سازمان تامین اجتماعی، بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار کارفرما در فعالیت‌های مختلف کشور فعال هستند و این کارفرمایان ۱۲ هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکارند که بخشی از جرایم این کارفرمایان در این طرح بخشوده می شود.
از ۲ میلیون نفر جمعیت استان کرمانشاه ۷۶۴ هزار نفر زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :