باشگاه خبرنگاران/مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی از تشکیل اورژانس شیمیایی در آذربایجان شرقی خبرداد.
آقایی در کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل در اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، تشکیل اورژانس شیمیایی را از برنامه‌های در دست اجرا در استان برشمرد و گفت: هدف از این اقدام اینست که در صورت وقوع هر حادثه از جمله حوادث شیمیایی در جاده ها، به سرعت در جهت رفع مشکلات ناشی از حوادث اقدام به عمل آید.
آقایی ضمن ارائه نکات پایه‌ای و مهم به حفظ امنیت جاده‌ها و راه‌های مواصلاتی به عنوان زیرساخت‌های حیاتی در کشور تاکید و لزوم رعایت الزامات پدافند غیرعامل را به عنوان یکی از وظایف اداره کل حمل و نقل جاده‌ای قلمداد کرد.
آقایی همچنین با اشاره به قرار گرفتن جاده‌های ترانزیتی در استان، حمل و نقل مواد شیمیایی در این جاده‌ها را از جمله مسائلی برشمرد که باید قبل از وقوع هر واقعه ناگوار در جاده ها، برای پیشگیری از مشکلات اقدام کرد.
محمدزاده، مدرس پدافند غیرعامل نیز با اشاره به نقش پدافند غیرعامل در فضای سایبری، آمادگی در مقابل تهدیدات فضای سایبری را اصل مهم و اولویت اول جامعه برشمرد.
او در ادامه به گستردگی فضای مجازی و درگیر بودن تمامی آحاد جامعه با فضای مجازی اشاره کرد و آسیب پذیری‌های متصور در این حوزه را با ارائه مطالبی در خصوص گوشی‌های هوشمند گوشزد کرد.
محمدزاده در ادامه فرصت‌ها و تهدید‌های حوزه بازی‌های رایانه‌ای را نیز تشریح کرد.
صادقی، مدرس پدافند غیرعامل و از اعضای سابق هیئت علمی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان نیز، به تشریح پدافند کالبدی پرداخت.
او با اشاره به این که جاده‌ها و پل‌های مواصلاتی از جمله زیرساخت‌های کالبدی در کشور ما به شمار می‌آید، فعالیت‌های اداره کل حمل و نقل جاده‌ای را در پیاده سازی الزامات پدافند غیرعامل بسیار مهم عنوان کرد.
بر اساس این گزارش؛ کارگاه آموزشی دو روزه پدافند غیرعامل در اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان طی سه کلاس آموزشی با موضوعات پدافند غیرعامل عمومی، پدافند سایبری و فضای مجازی و پدافند کالبدی برگزار شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در سروش :
http://sapp.ir/Eazerbaijan.Online

آخرین خبر آذربایجان شرقی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157286400C8c8e888eaf