ایسنا/سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی ملایر گفت: طی تماس تلفنی یکی از شهروندان با سامانه ۱۲۵ آتش نشان، واژگونی خودروی یک دستگاه خودروی پراید که در محور جاده ملایر – همدان در حال حرکت بود، گزارش شد.
حسین روستائی در این رابطه اظهارکرد: به محض اطلاع سریعاً یک دستگاه خودروی سنگین امداد نجات با تجهیزات کامل همراه امدادگران مربوطه به محل مورد نظر اعزام شد و آتش نشانان به محض رسیدن با رعایت اصول ایمنی وراد عمل شدند.
وی اظهارکرد: در این حادثه خودروی پراید بدون سرنشین درحال تردد در محور ملایر - همدان بوده که در نزدیکی یکی از پیچ های جاده واژگونی شده و با یک عدد تیر برق سیمانی که در وسط جاده دو بانده شده بود برخورد کرده سات.
روستائی با بیان اینکه این حادثه باعث دو تیکه شدن خودروی شده بود، گفت: امدادگران نسبت به بیرون درآوردن راننده خودروی پراید سریع اقدام کردند و خوشبختانه در این حادثه راننده صدمه جانی ندید.
سرپرست سازمان آتش نشانی ملایر در بخش دیگری از سخنان خود تشکیل کلاس آموزش مسائل ایمنی برای مسئولین هیأت های مذهبی در ماه محرم اشاره کرد و گفت: دراین کلاس نحوه استفاده از کپسول ها و چگونگی برخورد استاندارد در هنگام بروز حوادث آتش سوزی در برگزاری مراسم عزاداری، آموزش داده شد.
روستائی با تأکید برلزوم رعایت نکات ایمنی در هنگام بروز خطر، اظهارکرد: مقرر شده در این ایام سفیری از طرف سازمان آتش نشانی در بین مردم و هیأت های مذهبی حضور داشته باشند تا شاهد حوادث ناگوار نباشیم.
وی به تشکیل جلسه کارگروه ایمنی آتش نشانی در اماکن مذهبی اشاره و اظهارکرد: سازمان آتش نشانی از طریق کارشناسان و اعزام آنها به اماکن مذهبی برای کنترل موارد ایمنی با ارائه بروشور و اخطاریه به منظور نصب تجهیزات آتش نشانی، اقدام کرده است.
روستائی از هماهنگی های لازم با با فرماندهی نیروی انتظامی ملایر در زمان بروز مشکل و درگیری و اطلاع رسانی به نیروهای ۱۱۵ خبر داد و افزود: آتش نشانان و کلیه دستگاه های مرتبط با امدادی و خدمات رسان در روزهای تاسوا و عاشورا به صورت آماده باش کامل هستند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e