ایرنا/معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: به دلیل افزایش بازندگی بهار در سال زراعی جاری تولید عسل نسبت به سال گذشته دو برابر شد.
سام مردانی اظهار داشت : بارش های بهاری و پوشش گیاهی مطلوب امسال باعث افزایش ۵۰ درصدی تولید محصول عسل این استان شد.
وی از آغاز برداشت محصول عسل در استان خبر داد و افزود: سال گذشته حدود یکهزار و ۲۰۰ تن عسل در استان تولید شد که پیش بینی می‌شود امسال تولید به دو هزار و ۵۰۰ تن برسد.
مردانی، با اشاره به افزایش ۷ درصدی کلنی های زنبور عسل در استان گفت: میانگین تولید عسل در هر کلنی ۹.۶ کیلوگرم است که امسال به در هر کلنی افزایش یافته است.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: تعداد کلنی‌های زنبور عسل چهارمحال و بختیاری بر اساس آمارگیری بیش از ۱۹۵ هزار کلنی بومی و ۱۵۰ هزار کلنی مهاجر است.
وی از توزیع به موقع سهمیه شکر با قیمت مصوب دولتی در بین زنبورداران استان خبر داد و گفت: محدودیتی در تأمین شکر مورد نیاز وجود ندارد.
مردانی، با اشاره به استقرار کلنی زنبورداران کوچرو در باغات شهرستانهای کوهرنگ، بن، لردگان و اردل در فصل تابستان گفت: با سرد شدن هوا، زنبورداران کوچرو به سمت مناطق قشلاقی حرکت می‌کنند.
چهارمحال و بختیاری به دلیل داشتن آب و هوای معتدل و گونه‌های گیاهی از مناطق مستعد پرورش زنبور عسل در کشور است که به دلیل تنوع گیاهی به ویژه گیاهان دارویی شهد خیز، گون‎زارهای وسیع، شرایط آب و هوایی و درصد رطوبت پایین منطقه، دارای محصول با کیفیت خوبی می‌باشد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در سروش :
http://sapp.ir/Shahrekordonline
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/161349632Cb884c715e3