شبستان/«میثم صابریون»، گفت: این مجموعه بخش مردمی ستاد امر به معروف و نهی از منکر است.
مسئول طلایه داران معروف ستاد استان همدان با اشاره به اینکه این مجموعه در طول سال مجری برنامه‌های مختلفی است افزود: بخشی از برنامه‌های طلایه داران همزمان با هفته اول ماه محرم مصادف با هفته امر به معروف و نهی از منکر است.
وی با بیان اینکه از مهمترین برنامه‌های طلایه داران معروف استان در هفته امر به معروف و نهی از منکر انجام سه برنامه شاخص درون مجموعه‌ای است اضافه کرد: رزم فرهنگی در ستاد معابر و اماکن عمومی با رویکرد تذکر لسانی، وظیفه همگانی از جمله برنامه‌های این مجموعه در ماه محرم است.
صابریون ادامه داد: برنامه رزم فرهنگی، با هدف گفتمان سازی در راستای اقامه امر به معروف و نهی از منکر در معابر عمومی و پاساژ و مراکز خرید است که توسط تیم‌های سامان دهی شده در دو بخش خواهران و برادران است.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته 130 نفر از خواهران و برادران در قالب چند تیم به اجرای فریضتین در معابر پرداختند گفت: این برنامه امسال نیز تا پایان هفته امر به معروف و نهی از ادامه خواهد داشت.
مسئول طلایه داران معروف ستاد استان ابراز کرد: دومین برنامه شاخص این مجموعه همزمان با هفته امر به معروف و نهی از منکر، برنامه گفت و گو محور با مردم است که در این راستا 3 تیم سامان دهی شده و به کار ایجابی و مستند سازی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر در ابعاد مختلف می‌پردازند.
صابریون گفت: در این برنامه، تیم‌های سامان دهی شده طبق سوال‌های طراحی شده به گفت‌و‌گو با آحاد مردم به ویژه قشر خاستری جامعه می‌پردازند تا بتوان به رفع شائبه‌های ذهنی مبنی بر 2 قطبی نمودن جامعه با طراحی این سوال‌ها پاسخ داد.
وی گفت: از دیگر اهداف این برنامه گفت و گو محور، نتیجه گیری براین اصل که امر به معروف و نهی از منکر تها محدود به حوزه عفاف و حجاب نبوده و فریضه الهی در حوزه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی اقتصادی و ... نیز قابل بسط و اجرا است.
صابریون با بیان اینکه این گفت‌و‌گو در شبکه‌های اجتماعی در قسمت‌های مختلف بخش خواهد شد ادامه داد:این برنامه می‌تواند پاسخ بسیاری از سوالات مردم و شک و شبهه ایجاد شده درزمینه امر به معروف و نهی از منکر و همچنین روشنگری و بصیرت افزایی مردم نقش مهمی داشته باشد.
مسئول طلایه داران معروف استان ادامه داد: برگزاری دوره آموزش مقدماتی و تکمیلی امر به معروف و نهی از منکر سومین برنامه شاخص طلایه داران معروف استان در دهه دوم و سوم محرم است.
وی با اشاره به اینکه وظیفه و مأموریت اصلی این ستاد فعالیت در حوزه معروفات و منکرات اولویت‌بندی نیاز‌های روز جامعه، تحقق منویات مقام معظم رهبری در مباحث مختلف و مطالبه گری از مسئولین است گفت: شناسایی مشکلات اجتماعی مردم و مطالبه آن از مسئولان از دیگر برنامه‌های اجرایی این ستاد در استان است.
صابریون با اشاره به اینکه امر به معروف تکلیف سنگینی است و دستگاه‌های حکومتی وظیفه مهمی در ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در کشور دارند گفت: آمران به معروف و ناهیان از منکر این مجموعه طبق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر «بگویید و بروید» به وظیفه ذاتی عمل می‌کنند.
صابریون اشاره ای به برنامه‌های مختلف این مجموعه داشت و گفت: شادی به رنگ خدا با محوریت برگزاری برنامه شادی حلال ‌بین اقشار مختلف در بخش‌های مختلف و کمک به سیل‌زدگان استان گلستان، لرستان و خوزستان در قالب اعزام گروه‌های جهادی از برنامه‌های این مجموعه در طول سال جاری است.
این مقام مسئول ادامه داد: برگزاری طرح، «سالم‌سازی تفرجگاه‌های شهر همدان» و برگزاری دوره‌‌های کوتاه، میان و بلند مدت امر به معروف و نهی از منکر ویژه فعالان فرهنگی، طلاب، دانشجویان، سازمان‌های مردم نهاد و اقشار مختلف مردم از دیگر اقدامات این ستاد در طول سال جاری است.
وی با بیان اینکه این ستاد در حوزه‌های مختلف، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی با حفظ اولویت‌های نیاز‌های روز جامعه و تحقق منویات مقام معظم فعالیت دارد گفت: برخورد با برخی هنجار شکنان تعدادی از کنسرت‌های خوانندگان ملی در همدان و برگزاری غرفه‌هایعفاف و حجاب از دیگر اقدامات این مجموعه در سال جاری است.
وی با بیان اینکه از هم گسیختگی بازار و درخواست از مسئولان برای نظارت دقیق تر بر بازار از دیگر مأموریت‌های این ستاد است گفت: شناسایی اصناف و مغازه‌های هنجار شکن از دیگر اقدامات طلایه داران معروف است که در این راستا از ابتدای سال جاری تا کنون 140 مغازه هنجار شکن شناسایی و یک نسخه از پرونده آنها جهت مطالبه به دادستانی ارسال شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e