صدا و سیما/کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: با افزایش سرعت باد دریا مواج و متلاطم پیش‌بینی می‌شود، همچنین احتمال وقوع گرد و خاک دور از انتظار نیست.
زهرا راستگو بیان کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد طی ساعاتی از وقت امروز و امشب با افزایش سرعت وزش باد شمال غربی در قسمت‌های شمالی و مرکزی خلیج فارس (به‌ویژه در فاصله دور از ساحل) دریا به‌نسبت مواج و متلاطم می‌شود.
وی افزود: روز‌های پنج شنبه و جمعه دریا تاحدودی آرام خواهد بود، اما از ظهر شنبه به‌تدریج سرعت وزش باد شمال غربی بر روی خلیج فارس و سواحل استان افزایش می‌یابد که در پی آن ارتفاع موج دریا نیز افزایش خواهد یافت.
کارشناس هواشناسی استان ادامه داد: با توجه به تداوم وزش باد به‌نسبت شدید و گاهی شدید شمال غربی، خلیج فارس و سواحل استان تا اواسط روز دوشنبه مواج و متلاطم خواهد بود.
وی اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود طی این مدت سرعت باد بر روی دریا گاهی به ۵۰ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج در نیمه جنوبی خلیج فارس به دو متر افزایش یابد که براین اساس به دریانوردان به‌ویژه صاحبان شناور‌های کوچک و تفریحی توصیه می‌شود از تردد‌های غیر ضروری در دریا خودداری کنند.
راستگو بیان کرد: با توجه به افزایش سرعت باد طی روز‌های شنبه و یکشنبه احتمال خیزش گرد و خاک در مناطق مستعد در سطح استان و مناطق اطراف خارج از استان، دور از انتظار نیست.
وی گفت: انتظار می‌رود روز‌های جمعه و شنبه بیشینه دمای هوا در برخی نقاط استان دو تا پنج درجه افزایش یابد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22