ایرنا/همراه سرای بیمار بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر روز چهارشنبه در آیینی با حضور دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور به بهره برداری‌رسید.
مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان بوشهر دراین آیین گفت: همراه سرا بیماران بیمارستان شهدای خلیج فارس با ۴۰ میلیارد ریال اعتبار در فضایی به مساحت یک هزار و ۸۸۰ متر مربع احداث شده‌است.
عباس تبرکی افزود: عملیات اجرایی این پروژه از سال ۹۴ آغاز شد و در قالب ۲۶ اتاق چهار تخته اجرا شده است.
وی بااشاره به اینکه ۷ واحد تجاری نیز در قالب این همراه سرا احداث شده یادآورشد: در اجرا این بنا نیز خانواده ابراهیم نبات خور بوشهری، احمد بهنام جو و خانواده کوهی مشارکت کردند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: با طرح تحول نظام سلامت جواب زیادی به نیازهای مردم در حوزه درمان داده شده تا جایی که اکنون دراین استان درمناطق شهری ۶ و در مناطق روستایی تنها ۴ درصد فرانشیز درمان از بیماران دریافت می شود.
علیرضا کشمیری افزود: روزانه به طور متوسط ۲ عمل جراحی قلب در بوشهر انجام می گیرد که برای هر عمل حداکثر ۱۰ میلیون ریال پول نقد به عنوان فرانشیز دریافت و مابقی آن توسط بیمه پرداخت می شود.
وی یادآورشد: طی توافق با استانداری از پنج سال پیش ۱۵۰ پروژه حوزه درمان استان بازسازی شده و همچنین در ۶ شهرستان استان بوشهر کلیه مراکز بهداشتی تا پایان سال نیازی به نوسازی و یا بازسازی ندارند.
معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر نیز گفت: نبود همراه سرا بیمار در جوار بیمارستان ها شایسته کشور نیست و برای کاهش رنج همراهان بیمار باید اهتمام جدی برای اجرا این پروژه ها ایجاد شود.
مجید خورشیدی افزود: در این راستا در استان بوشهر گام های خوبی برداشته و افتتاح همراه سرا بیمارستان شهدا خلیج فارس نقطه آغازی بر این گام ارزشمند است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22