ایرنا/ فرد متخلفی که به انگیزه افزایش وسعت زمین کشاورزی خود در شهرستان مریوان، جنگل را آتش زده بود، شناسایی و دستگیر شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان روز چهارشنبه اظهار داشت: یک فقره آتش سوزی در جنگل‌های منطقه «کانی قلی‌جان» از ساعت ۱۳ دیروز آغاز شده بود که با تلاش پنج ساعته یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان، ساعت ۱۸ مهار شد.
شاهرخ محمودی با بیان اینکه در این آتش سوزی ۱۰ هکتار از جنگل‌های این منطقه طعمه حریق شد، افزود: فردی که به صورت عمدی اقدام به آتش زدن این منطقه کرده بود، دستگیر و به مراجع قضایی تحویل شد.
وی اضافه کرد: عکسهایی از این فرد متخلف در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی منتشر شده بود که در حین آتش زدن جنگل دستگیر شد و انگیزه‌اش افزایش وسعت زمین‌های کشاورزی خود بوده است.
محمودی خسارت آتش سوزی دیروز را هفت میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: بیشتر درختانی که در این منطقه طعمه آتش شده از گونه بلوط و بخشی هم درختان زالزالک است.
از خرداد امسال تا پایان مرداد ۱۰۱ هکتار از جنگل های مریوان بر اثر بی مبالاتی و خطای انسانی در آتش سوخته است که بیشتر وسعت را در میان پنج شهرستان جنگلی کردستان را دارد.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34