ایرنا/ سرهنگ ابراهیم پرسا در گفتگویی اظهار داشت: تاکنون موردی از کلاهبرداری در این ایام گزارش نشده اما شهروندان در برابر تحرکات کلاهبرداران هوشیار باشند.
وی افزود : برخی افراد در فضای مجازی تحت عنوان کمپین جمع آوری کمک به ایتام و نیازمندان، جمع آوری نذورات برای اطعام عزاداران حسین و یا ثبت نام عتبات عالیات با راه اندازی سایتهای جعلی از مردم کلاهبرداری می کنند که هوشیاری در مقابل ترفند این افراد ضروری است.
این کارشناس حوزه سایبری گفت: این افراد با جلب اعتماد مردم در فضای مجازی با دریافت مبالغی به عنوان نذری و یا کمک به افراد نیازمند، حساب کاربران را هک کرده و سپس نسبت به برداشت آن اقدام می کنند.
پرسا به یکی دیگر از جرایم سایبری در ایام محرم اشاره کرد و افزود: این افراد با ارایه فایل‌ها و ادعیه‌های مذهبی آلوده به بدافزار (ویروس) برای دانلود، به سیستم قربانی نفوذ کرده و اطلاعات کاربر را برای سوء استفاده های بعدی به سرقت می‌برند.
رییس پلیس فتا گلستان اظهار داشت: شهروندن هنگام ثبت نام و پرداخت‌های اینترنتی برای وارد کردن اطلاعات بانکی فقط از کیبورد مجازی تعبیه شده در درگاه های پرداخت استفاده کنند.
وی به آغاز ثبت نام در سامانه سماح و پیاده‌روی اربعین حسینی اشاره کرد و از مردم خواست فریب وعده های دروغینی همچون بلیط ارزان قیمت عتبات، ثبت نام ارزان تر و موارد مشابه را نخورند.
هموطنان می‌توانند از طریق راه ارتباطی سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir از آخرین هشدارهای سایبری و روش‌های پیشگیری از سایر جرایم مطلع شوند.