ایسنا/مدیرکل استاندارد لرستان گفت: در صدور مجوزها و مشاغل کوچک و خانگی استاندارد یک مانع محسوب می‌شود.
مرضیه قنبریان در شورای استاندارد استان با بیان اینکه استاندارد در پنج حوزه ورود پیدا کرده است، افزود: این سازمان به مشکلات صنایع کوچک و مشاغل خانگی در امر استانداردسازی ورود پیدا کرده است.
مدیرکل استاندارد لرستان بیان کرد: واحدهای کوچک دارای تجهیزات آزمایشگاهی و امکانات کافی نیستند و با توجه به اینکه دارای مجوزهایی به عنوان مشاغل خانگی، صنوف و ...دارای پروانه بهداشتی هستند که در هنگام بازاریابی، مشکل فروش دارند.
وی اضافه کرد: این صنایع به همین دلیل تلاش می‌کنند نشان استاندارد را اخذ کنند.
قنبریان گفت: با توجه به اینکه خط تولید باید دارای حداقل‌هایی از حیث تجهیزات و امکانات برای اخذ پروانه است.
مدیرکل استاندارد لرستان یادپاور شد: در صورت سخت‌گیری واحد باید در تراز واحد صنعتی قرار گیرد و این مهم با فلسفه صدور مجوزها و مشاغل کوچک و خانگی مغایر است و به همین دلیل استاندارد به عنوان یک مانع محسوب می‌شود.
وی گفت: از طرفی با سهل‌گیری بعد از مدتی از شرایط استاندارد عدول می‌کند و امکان ادامه فعالیت برای این‌گونه واحدها میسر نیست و اتلاف منابع صورت می‌گیرد.
این مسئول در خصوص مجوز نگهداری آسانسورها گفت: مجوز نگهداری آسانسور یک‌ساله است و باید مورد بازرسی ادواری قرار گیرد و همه دستگاه‌های اجرایی استان همکاری لازم را داشته باشند.
قنبریان در مورد استانداردسازی وسایل بازی در پارک‌های استان عنوان کرد: 20 وسیله بازی را در پارک‌های لرستان با دستور مسئول قضایی پلمپ کردیم.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today
آخرین خبر لرستان در سروش :
http://sapp.ir/Lorestan.Online
آخرین خبر لرستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157614080C3b49475ad9