ایرنا/ مازیار غلامی عصر چهارشنبه در گفت وگویی بیان داشت: نقشه های هواشناسی نشان دهنده فعالیت سامانه ناپایدار طی ۳۶ ساعت آینده در منطقه است بنابراین شرایط برای ابرناکی، در بعضی نقاط بارندگی، وزش باد و احتمال رعد و برق مهیاست.
وی ادامه داد: از روز جمعه ضمن پایداری نسبی جو، شرایط برای کاهش ابر و افزایش نسبی دما فراهم می شود ولی از شنبه عصر و شب، با نفوذ مجدد سامانه خنک و بارشی، ابرناکی، روند کاهش نسبی دما، وزش باد و بارندگی (پاره ای نقاط شدید) و احتمال رعد و برق پیش بینی می شود.
غلامی آسمان امروز گیلان را نیمه ابری تا ابری و مه آلود، بعضی نقاط بارندگی و وزش باد، گاهی کاهش ابر، در دامنه های جنوبی کمی ابری تا نیمه ابری، گاهی افزایش ابر ، وزش باد و احتمال بارش پراکنده عنوان و برای فردا نیز آسمان استان را نیمه ابری تا ابری و مه آلود، بعضی نقاط بارندگی و وزش باد، بتدریج کاهش ابر، در دامنه های جنوبی کمی ابری تا نیمه ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد، احتمال بارش پراکنده پیش بینی کرد.
وی بیشینه دمای گیلان طی شبانه روز گذشته را با ۲۸ درجه سلسیوس مربوط به منجیل و رودبار و کمینه دمای فردا در استان را با ۱۳ درجه مربوط به دیلمان ذکر کرد.
غلامی بیشینه دمای رشت طی امروز را ۲۷ درجه و کمینه دمای فردای مرکز استان را ۲۰ درجه عنوان کرد.
وی در توضیح وضعیت دریا طی امروز گفت: ارتفاع موج بین ۲ / ۰ تا ۶ / ۰ متر، دمای آب دریا ۲۷ درجه سلسیوس و شرایط برای شنا با احتیاط مناسب است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0