باشگاه خبرنگاران/ فرامرز اسفندیاری با اشاره به اینکه شکارچی غیرمجاز در شهرستان توسط مأموران محیط زیست غافلگیر و دستگیر شد، گفت: این فرد در مناطق جنوبی دامغان نسبت به شار پرندگان وحشی و کبک مبادرت می‌ورزید که با تلاش مأموران به چنگ قانون افتاد.
او افزود: گشت سیار دامغان روز گذشته حین حفاظت و پایش مناطق کوهستانی روستای رشم به یک نفر شکارچی غیرمجاز که در محل سرچشمه‌ای اقدام به ساخت یک عدد کومه کرده بود مشکوک و وی را دستگیر می‌کنند که از او ۱۱ لاشه کبک نیز کشف می‌شود.
رئیس حفاظت از محیط زیست دامغان گفت: این فرد خانه گلی موسوم به کومه درست بر آبراهه چشمه که پرندگان برای نوشیدن آن به آن نزدیک می‌شوند ساخته بود و در آن مخفی می‌شد و پرندگان زیادی را شکار می‌کرد.
اسفندیاری با بیان اینکه شکار پرندگان وحشی تخلف است، تاکید کرد: موضوع شقاوت و ناجوانمردی در شکار کومه‌ای است چرا که پرنده برای نوشیدن آب به سرچشمه می‌آید و غافلگیر می‌شود در حالی که از نوشیدن آب هم محروم و جانش توسط یک انسان گرفته می‌شود که این شیوه بسیار ناجوانمردانه است.
او ابراز داشت: از این شکارچی متخلف به جز لاشه ۱۱ قطعه کبک وحشی یک قبضه سلاح شکاری دولول غیرمجاز کشف و ضبط شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c