ایسنا/ مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه از احیا و بازسازی معادن متروکه استان خبر داد.
انشاالله کولانی اظهار کرد: فعالیت های معدنی آثار تخریبی بسیاری بر عرصه های منابع طبیعی کشور داشته و در بسیاری از موارد جبران خسارت های حادث شده ناشی از عملیات اکتشاف و بهره برداری غیرممکن است.
کولانی اضافه کرد: این معادن پس از بهره برداری و پایان ذخیره معدنی و یا عدم کیفیت مناسب رها شده و آثار مخرب بسیاری بر پیکره حساس و شکننده زیست بوم های کشور بر جای می گذارد، لذا با توجه به تصویب اصلاح قانون معادن وظیفه بازسازی و احیاء معادن به عهده سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور قرار گرفته است.
وی افزود: در همین راستا اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه پس از احیاء و بازسازی معدن متروکه هرسین با مشارکت مردم عملیات احیاء و بازسازی دومین معدن متروکه را در دولت آباد شهرستان اسلام آبادغرب آغاز خواهد کرد.
کولانی گفت: عرصه تخریبی معدن شهرستان اسلام آبادغرب 32 هکتار است که با اختصاص اعتبار از محل طرح های ملی عملیات مکانیکی در 10 هکتار آن شامل تسطیح خاک های دپو شده و دفن زباله های ساختمانی توام با بذرپاشی و در 22 هکتار آن هم عملیات کپه کاری با بذور مرتعی صورت خواهد گرفت.
کولانی با اشاره به تاثیرات احیاء عرصه های طبیعی بر روح و روان جامعه گفت: همکاری دو جانبه صنایع با منابع طبیعی می تواند نقش بسیار مهمی در این گونه فعالیت ها داشته باشد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :