تسنیم/ مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمانشاه با بیان اینکه زکات به منظور رفع محرومیت هزینه می‌شود گفت: مودیان خیر کرمانشاهی ۱۶ میلیارد و ۶۸۶ میلیون تومان زکات در پنج ماهه نخست امسال پرداخت کردند.
محسن رخصی با بیان اینکه مودیان خیر کرمانشاهی در سال گذشته 15 میلیارد و 700 میلیون تومان زکات پرداخت کردند اظهار داشت: پرداخت زکات علاوه بر نابودی فقر موجب تزکیه نفس و اصلاح امورجامعه می‌شود.
وی با اشاره به اینکه از ابتدا تا پایان مرداد ماه امسال بیش از 16 میلیارد و 686 میلیون تومان زکات پرداخت شده است عنوان کرد: از این مقدار7 میلیارد و 286 میلیون تومان زکات واجب و مستحب بوده و 9 میلیارد و 400 میلیون تومان زکات فطره بوده است.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمانشاه با اشاره به اینکه پرداخت زکات از ویژگی‌های افراد مؤمن‌ و نیکوکار بوده و در دین مبین اسلام هم به پرداخت خمس مال تأکید شده است تصریح کرد: اگر پرداخت زکات به درستی انجام شود هیچ فقیر و مستضعفی در جامعه باقی نمی‌ماند.
رخصی با تأکید بر اینکه پرداخت زکات نه تنها مایه نقصان مال و ثروت نمی‌شود بلکه موجب فزونی و برکت مال است خاطرنشان کرد: پرداخت زکات در راستای کمک به‌ محرومان، ساخت‌وساز و آبادانی روستاها موجب سرازیری برکت به زمین‌ نیز خواهد شد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :