مهر/ مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه گفت: طبق برآوردهای اولیه برای ساخت مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس به ۶۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
سردار مراد علی محمدی در جلسه قرارگاه مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان کرمانشاه که در استانداری برگزار شد اظهار داشت: با توجه به عملیات مشترک کرمانشاه و همدان در جبهه میانی، استان همدان درخواست نصب المان یادبود شهدای عملیات ثارالله در قلاویز را دارد.
وی افزود: بودجه احداث این المان نیز از طرف استاندار همدان تقبل شده است اما باید نسبت به این موضوع تصمیم گیری شود.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه بیان داشت: استان کرمانشاه اولین استانی بود که مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس را احداث کرد استان‌های همدان، کرمان و در حال حاضر مازندران استان‌های بعد از ما بودند که موزه دفاع مقدس را احداث کردند.
این مسئول ادامه داد: اما در حال حاضر موزه استان کرمانشاه جوابگو نیست و ما به ۱۰ استان آخری در کشور تبدیل شدیم که موزه ندارند.
سردار محمدی گفت: در حال حاضر زمینی برای موزه توسط سپاه استان کرمانشاه در نظر گرفته شده و نقشه فاز صفر آن را نیز تهیه کردیم اما به دلیل پاره‌ای از مشکلات از جمله پرداخت نکردن حق الزحمه فاز یک این پروژه هنوز بلاتکلیف است.
وی عنوان کرد: این زمین ۱۵ هزار هکتار است که ۱۲ هزار و ۲۰۰ متر فضای بسته، ۵۰۰۰ متر فضای باز برای بازسازی عملیات و ۹۹ هزار و ۳۰۰ متر نیز برای پارکینگ آن در نظر گرفته شده است.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه اذعان داشت: در حال حاضر مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان برای نقشه فاز یک در نظر گرفته است.
این مسئول عنوان کرد: باغ موزه دفاع مقدس کرمانشاه به ۶۰ میلیارد تومان اعتبار طبق برآوردهای صورت گرفته نیاز دارد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :