مهر/نماینده مردم سقز و بانه در مجلس گفت: منطقه ویژه اقتصادی بانه به عنوان یک طرح اقتصادی بزرگ که می تواند حوزه اشتغال در این شهرستان را متحول کند، به زودی افتتاح می شود.
محسن بیگلری در مراسم امینانه نیات واقفان شهرستان بانه، اظهار داشت: در سال های گذشته متاسفانه کوتاهی های بسیاری نسبت به توسعه استان کردستان و به ویژه نقاط مرزی مانند شهرستان بانه صورت گرفته که خوشبختانه بخش کوچکی از این عقب افتادگی ها طی سال های ۹۷ و ۹۸ جبران شده است.
وی افزود: طی این دو سال پروژه های عمرانی، خدماتی، بهداشتی، اقتصادی، آموزشی و فرهنگی بسیاری به بهره برداری رسیده و یا در مرحله بهره برداری قرار گرفته اند که می تواند چهره این شهرستان را تغییر دهد.
نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: افتتاح بیمارستان رازی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بهره برداری از درمانگاه تأمین اجتماعی بانه و افتتاح سد عباس آباد بانه با حضور وزیر نیرو از مهمترین اقدامات سال ۹۷ بوده است.
بیگلری یادآور شد: همچنین در سال ۹۸ نیز پذیرش دانشجو در آموزشکده فنی بانه در مهر ماه صورت گرفته و منطقه ویژه اقتصادی بانه نیز به عنوان بزرگترین پروژه سرمایه گذاری این شهرستان به زودی افتتاح می شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از شرکت جهاد نصر و اداره کل راه و شهرسازی کردستان، بیان کرد: روند کار در مسیر جاده سقز و بانه علیرغم تخصیص اعتبار ٦٠٠ میلیاردی بسیار کند پیش می رود.
نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در پایان سخنان خود از دولت به جهت بستن غیر کارشناسی مرزهای غرب کشور و بلاتکلیفی واردات صد قلم کالا از مرزهای کشور انتقاد کرد.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34