ایرنا/آتش سوزی در رستوران 'نهنگ سفید' در نزدیکی اسکله تفریحی کیش در کمتر از سه دقیقه با حضور ماموران آتش نشانی کیش مهار شد .
رییس آتش نشانی کیش که در محل حادثه حضور داشت گفت: حدود ساعت 18 پس از اعلام حریق در مجموعه نهنگ سفید نیروهای ایستگاه های شماره 2 و 3 بسیج شده و کمتر از سه دقیقه در محل حادثه حاضر و با تلاش موفق به مهار آتش شدند.
مهدی اسدی زنوز افزود: به دلیل گستردگی آتش 12 شیلنگ از چهار جهت به سمت محل حریق هدایت شد و با تلاش ماموران مستقر در محل توانستیم آتش را از طرفین مهار کنیم .
وی گفت: در ساخت این مجموعه از پوشش پشم شیشه و پلاستیک استفاده شده است ، به صورت کتبی به مدیریت مجموعه اعلام کرده بودیم که در صورت آتش سوزی در محل خسارات زیادی به مجموعه وارد خواهد شد اما به رغم تذکرات و تاکید مدیریت نظارت بر گردشگری، این مرکز پذیرایی تا کنون به کار خود ادامه داده است که بی توجهی به تذکرات ،امروز سبب بروز حادثه شد .
اسدی با ابراز خرسندی از اینکه این حادثه هیچ تلفات جانی برجای نگذارده است افزود :عملیات مهار آتش سوزی بسیار سریع صورت گرفت و از سرایت آتش به بخش های دیگر جلوگیری شد که این سرعت عمل در سابقه کاری ما بی سابقه بوده است .
وی در مورد علت آتس سوزی گفت : به دلیل تخریب آمفی تئاتر سقف و صندلی های محل ، علت یابی زمان بر است ، در شرایط فعلی نیروهای عملیات پیشگیری در محل مستقر شده اند و علت یابی خواهند کرد.
اسدی زنوز تاکید کرد : سیم کشی محل اصولی نبوده و هیچ گونه سیستم اعلام و اطفا حریق نداشته است و اگر این حادثه در شب اتفاق می افتاد به طور یقین خسارت زیادی بر جای می گذاشت .
وی میزان خسارت وارده را حدود 30 درصد عنوان کرد و افزود : بیشتر آتش سوزی های صورت گرفته در کیش به دلیل استاندارد نبودن سیم کشی ها و رعایت نکردن نکات ایمنی اتفاق می افتد.
رییس آتش نشانی کیش تصریح کرد روزانه 20 مورد بازدید از اماکن مختلف داریم و تاکید ما بر این است که صدور مجوز فعالیت اقتصادی با تایید آتش نشانی انجام گیرد تا مطمئن باشیم نکات ایمنی لازم در نظر گرفته شده است .
به گفته اسدی زنوز سه روز پیش نیز به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی یک هتل نیز دچار آتش سوزی شد که در شرایط کنونی فعالیت نمی کند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today
آخرین خبر هرمزگان در سروش :
http://sapp.ir/Hormozgan.Online
آخرین خبر هرمزگان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159907840C378e037121