ایرنا/امسال همایش شیرخوارگان حسینی همزمان با سراسر کشور و با هدف رساندن پیام مظلومیت طفل ۶ ماهه کربلا حضرت علی اصغر(ع)، در گلزار شهدای بندرعباس برگزار می شود.
مدیر گلزار شهدای بندرعباس گفت: این مراسم که هر ساله در کنار قبور مطهر شهدای این شهر به منظور آشنایی بیشتر مردم با نهضت عاشورایی اجرا شده، امسال نیز روز جمعه ۱۵ شهریورماه ساعت ۷:۳۰ صبح در این مکان برگزار خواهد شد.
روح الله احترامی در جمع خبرنگاران افزود: در این همایش که مصادف با روز به شهادت رسیدن حضرت علی اصغر (ع) می باشد، با حضور مادران و نوزادان شیرخوار مراسم گهواره گردانی انجام می شود.
وی بیان کرد: خون مطهر کوچکترین رزمنده واقعه عاشورا در اثبات مظلومیت اهل بیت (ع) خباثت دشمن و حماسه حسینی کمتر از بقیه شهدای کربلا نبود و اوج رذالت در به شهادت رساندن حضرت علی اصغر(ع) به نمایش گذاشته می شود.
مدیرگلزار شهدای بندرعباس خاطرنشان کرد: حضور کودکان از دوران شیرخوارگی در مکتب امام حسین (ع) از دیگر اهداف این همایش محسوب می شود.
احترامی تصریح کرد: همچنین در این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس سخنرانی خواهد کرد و محمد پلاسی زاده، رضا شنبه زاده نیز مداحی و نوحه سرایی را بر عهده دارند.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today
آخرین خبر هرمزگان در سروش :
http://sapp.ir/Hormozgan.Online
آخرین خبر هرمزگان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159907840C378e037121