باشگاه خبرنگاران/در حال حاضر یک هزار و ۵۰۰ بیمار مبتلا به ام اس در استان چهارمحال و بختیاری وجود دارد.
معصومه معمارزاده دبیر انجمن بیماری‌های خاص چهارمحال و بختیاری گفت: تاکنون دو هزار و ۸۰۰ بیمار خاص در استان شناسایی شده است که یک هزار و ۵۰۰ نفر از این بیماران را افراد مبتلا به ام اس تشکیل می‌دهند.
او افزود: این تعداد نسبت به مدت مشابه پارسال با افزایش ۳۰ درصدی همراه است.
معمارزاده، استرس و ناراحتی‌های عصبی را علت اصلی بیماری ام اس اعلام و به بیماران توصیه کرد: برای جلوگیری از پیشرفت بیماری، در محیط آرام و به دور از تنش قرار گیرند.
او، ارائه مشاوره و برگزاری کلاس‌های آموزشی را از مهم‌ترین خدمات انجمن بیماری‌های خاص استان بیان کرد و گفت: مبتلایان به بیماری ام اس افراد توانمند و با استعدادی هستند که با انجام فعالیت‌های گروهی و مشارکتی می‌توانند در بهبود بیماری خود اقدام کنند.
معمارزاده ادامه داد: قیمت بالای برخی داروها، کمبود پزشک متخصص در استان، مشکلات اقتصادی خانواده بیماران و کمبود وسایل توانبخشی از مهم‌ترین مشکلات بیماران مبتلا به ام اس در چهارمحال و بختیاری است.
«اِم‌اِس» (MS) یا تصلب بافت چندگانه، یک بیماری التهابی و از بیماری‌های شایع سیستم عصبی مرکزی است که در آن غلاف‌های میلین سلول‌های عصبی در مغز و نخاع توسط سیستم ایمنی بدن آسیب می‌بیند. این آسیب دیدگی می‌تواند با ایجاد اختلال در توانایی بخش‌هایی از سیستم عصبی که مسئول ارتباط هستند، باعث به وجود آمدن علایم و نشانه‌های جسمی شود.
علت بروز بیماری ام اس ناشناخته است و علایم اولیه آن شامل اختلالات عصبی، کاهش دید، خستگی و درد‌های جسمی، گرفتگی ماهیچه‌ها و اختلال در تکلم می‌باشد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در سروش :
http://sapp.ir/Shahrekordonline
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/161349632Cb884c715e3