ایرنا/ محمد زارعی هدک روز پنجشنبه به خبرنگار ما گفت: علاوه بر خشکسالی، فرسودگی شبکه آب و حفر نشدن چاه آب با عمق مناسب نیز از علل مهم دیگر بروز مشکل کم آبی در این روستاها است.
فرماندار راز و جرگلان اظهار داشت: برخی از این روستاها با وجود داشتن منابع آبی لازم، به علل بهداشتی نمی توانند از این ماده حیاتی استفاده کنند و به همین علت آبرسانی به این روستاها با تانکر انجام می شود.
وی با بیان اینکه شبکه توزیع آب روستایی شهرستان فرسوده است، اظهار داشت: فرسودگی شبکه یکی از علل مهم قطع آب در روستاهای این شهرستان است و مشکل قطع شدن آن هم به علت سیلاب و ترکیدن لوله ها در برخی از این روستاها اتفاق افتاده است.
وی طول عمر برخی از شبکه های آب را بیش از ۲۰ سال عنوان کرد و گفت: تعویض شبکه های فرسوده نیاز به اعتبار کلان دارد اما برای تعویض مرحله به مرحله بخشی از این شبکه ها اقدام شده است.
خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد و شهرستان مرزی راز و جرگلان با دارا بودن ۷۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲۰ کیلومتری مرکز این استان واقع شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today
آخرین خبر خراسان شمالی در سروش :
http://sapp.ir/Bojnord.online
آخرین خبر خراسان شمالی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158597120C5179130f45