ایرنا/کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: از روز جمعه هفته جاری دمای هوا در برخی از نقاط این استان بین ۲ تا ۵ درجه افزایش می‌یابد.
پیام مساعدی افزود: همچنین امروز و فردا دریا به طور نسبی آرام است اما از روز شنبه به سبب افزایش سرعت وزش بادهای شمال غربی خلیج فارس مواج و متلاطم پیش بینی میشود.
وی بیان کرد: وزش باد و تلاطم دریا به تناوب تا اوایل روز دوشنبه ادامه می‌یابد.
مساعدی ادامه داد: طی این مدت به سبب وزش باد شمال غربی در مناطق مستعد تشکیل گرد و خاک در استان و مناطق اطراف احتمال تشکیل و نفوذ آن به استان بوشهر دور از انتظار نیست.
وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا کمی ابری در برخی نقاط بویژه در سواحل جنوبی همراه با غبار محلی و احتمال مه رقیق صبحگاهی و در مناطقی از نیمه شمالی استان همراه با احتمال گرد و غبار پیش بینی شده است.
مساعدی ادامه داد: در این مدت جهت وزش باد در سواحل شمالی و مرکزی، شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت هشت تا ۳۰ و گاهی تا ۳۴ کیلومتر در ساعت و از امشب شمال شرقی تا شرقی با سرعت هشت تا ۲۸ کیلومتر در ساعت پیش بینی میشود.
وی گفت: برای ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا در سواحل جنوبی و مناطق غیر ساحلی متغیر و با سرعت هشت تا ۲۸ و گاهی تا ۳۲ کیلومتر در ساعت پیش بینی میشود.
مساعدی عنوان کرد: در این مدت ارتفاع موج دریا در سواحل استان ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر پیش بینی میشود.
وی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ۰۰:۵۶ دقیقه بامداد، جزر اول ساعت ۰۸:۱۲، مد دوم ساعت ۱۳:۲۵ و جزر دوم دریا ساعت ۱۸:۵۷ خواهدبود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22